Zamknij

Natalia Kaczmarek podwójną młodzieżową mistrzynią Europy. Co za finisze! [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
15.07.2019 10:16
Natalia Kaczmarek
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Natalia Kaczmarek wywalczyła w szwedzkim Gavle dwa złote medale młodzieżowych mistrzostw Europy. Polka, jedna z członkiń "Aniołków Matusińskiego", najpierw triumfowała indywidualnie w biegu na 400 m, a potem dorzuciła złoto w sztafecie 4x400 m. W obu przypadkach popisała się kapitalnymi finiszami, którymi zachwyca się europejska federacja lekkoatletyczna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W finale biegu na 400 m nie była faworytką, bo wszyscy powszechnie stawiali na Czeszkę Ladę Vondrovą. Przy wyjściu na ostatnią prostą 21-latka plasowała się na 5-6. pozycji, by na ostatnich metrach o 0.04 s wyprzedzić swoją rywalkę i sięgnąć po złoto. Kaczmarek wygrała z czasem 52,34 s, o 0.2 s bijąc rekord życiowy.

Polka jeszcze większego wyczynu dokonała w sztafecie. Biało-czerwone biegły w składzie Karolina Łozowska oraz trzy Natalie: Wosztyl, Widawska i Kaczmarek. Koleżanki spisały się bardzo dobre i wyprowadziły naszą drużyną na 2. miejsce, ale strata do prowadzących Brytyjek wynosiła kilkanaście metrów. Na domiar złego kończąca trzecia zmianę Yasmin Liverpool padła na mecie przed nogami Kaczmarek. Ta ominęła rywalkę i ruszyła w pogoń za Hannah Williams. Dopadła ją na ostatniej prostej i zapewniła Polkom złoty medal.

"Natalia Kaczmarek superstar - napisał później minister sportu Witold Bańka.

Natalia Kaczmarek - kim jest podwójna mistrzyni Europy U23?

21-letnia Natalia Kaczmarek nie jest anonimową postacią. Już rok temu była ważną częścią seniorskiej sztafety 4x400 m, potocznie zwanej "Aniołkami Matusińskiego". W halowych mistrzostwach świata w Birmingham wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Joanną Linkiewicz i Aleksandrą Gaworską wystartowała w eliminacjach, a ich czas zapewnił biało-czerwonym awans do finału. W nim Kaczmarek już nie pobiegła, a bardziej doświadczone koleżanki - Hołub-Kowalik, Gaworska, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Wyciszkiewicz - wywalczyły srebrne krążki. Medal oczywiście odebrała cała grupa, włącznie z zawodniczkami, które wystąpiły w kwalifikacjach.

W zawodach w Gavle Natalia Kaczmarek miała aż trzy powody do radości. Oprócz własnych sukcesów, mogła świętować osiągnięcia swojego chłopaka Konrada Bukowieckiego. Czołowy polski kulomiot zdeklasował rywali i również stanął na najwyższym stopniu podium.

RadioZET.pl/KS