Zamknij

Mistrzowska impreza przełożona. Fatalne wieści dla polskich sportowców

Maciej Walasek
01.09.2022 13:49

Halowe MŚ w Nankinie zostały przełożone na 2025 rok - poinformowała federacja World Athletics. Impreza miała odbyć się w dniach 17-19 marca przyszłego roku. Decyzja została podjęta w porozumieniu z Chińskim Stowarzyszeniem Lekkoatletycznym (CAA).

Ewa Swoboda
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/East News

Halowe MŚ w chińskim Nankinie nie dojdzie do skutku w planowanym terminie z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem w Chinach. Narodowa Komisja Zdrowia przekazała, że 31 sierpnia w "Państwie Środka" zgłoszono 2057 nowych przypadków zakażenia COVID-19.

To już trzeci raz, kiedy organizatorzy musieli zmieniać termin HMŚ w Chinach. Pierwotnie zawody miały odbyć się w marcu 2020 roku. Z powodu pandemii COVID-19 imprezę przełożono na 2021, a następnie na 2023 rok.

- Jesteśmy rozczarowani, że musieliśmy ponownie przełożyć to wydarzenie z powodu okoliczności od nas niezależnych, ale zrobiliśmy to, aby dać pewność sportowcom i federacjom członkowskim przygotowującym się do sezonu 2023 – powiedział Sebastian Coe.

HMŚ w Chinach znów przełożone

- Niestety ramy czasowe uniemożliwią nam przeniesienie imprezy na inny termin w 2023 roku, ale halowe mistrzostwa powrócą w 2024 roku w Glasgow - dodał prezes World Athletics.

Tegoroczne HMŚ odbyły się w Belgradzie. Gospodarzami wcześniejszych imprez tej rangi były Birmingham (2018), Portland (2016) i Sopot (2014). HMŚ odbywały się co dwa lata, ale pandemia COVID-19 zaburzyła kalendarz lekkoatletyczny.

- Zaoferowaliśmy, żeby Nankin zorganizował mistrzostwa świata w 2025 roku, ponieważ jesteśmy świadomi istotnych przygotowań, które lokalny komitet organizacyjny już poczynił w celu organizacji wydarzenia i chcemy uniknąć potencjalnych strat finansowych dla wszystkich stron - poinformował Coe, mistrz olimpijski z Moskwy i Los Angeles.

W marcu 2023 roku odbędą się natomiast halowe mistrzostwa Europy w Stambule.

loader

RadioZET.pl/PAP