Zamknij

Michał Haratyk ustanowił rekord Polski! Kapitalny wynik w pchnięciu kulą

Maciej Walasek
28.07.2019 19:30

Michał Haratyk poprawił rekord Polski w pchnięciu kulą. Podczas mityngu w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie, pchnął kulę na odległość 22,32 m.

Michał Haratyk
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Michał Haratyk poprawił wynikiem 22,32 m własny rekord Polski w pchnięciu kulą. Poprzedni ustanowił przed rokiem w Ostrawie i był o 24 cm słabszy.

Po konkursie Haratyk w swoim stylu zachował spokój i nie chciał za wiele mówić. - Trzeba poczekać jeszcze dwa miesiące i będą mistrzostwa świata. Wtedy będzie trzeba walczyć – skomentował, a w nagrodzę dostał pocałunek od swojej partnerki, brązowej medalistki mistrzostw świata w rzucie młotem Malwiny Kopron.

Mistrz Europy najlepsze pchnięcie miał na razie w trzeciej kolejce, ale konkurs jeszcze trwa. Bardzo dobry wynik uzyskała też w tej samej konkurencji Paulina Guba. Mistrzyni Europy uzyskała swój najlepszy tegoroczny wynik. W ostatniej, szóstej kolejce pchnęła 18,65.

Zawody odbyły się z godzinnym opóźnieniem z powodu złych warunków atmosferycznych.

Konkurs tyczkarzy wygrał Piotr Lisek (5,61), który został bardzo szybko sam w rywalizacji. Żaden z jego przeciwników nie pokonał 5,61, więc wicemistrz świata postanowił poprzeczkę podnieść na 5,80, ale nie zdołał jej tym razem pokonać.

Mityng przy warszawskich fontannach odbył się drugi raz.

RadioZET.pl/PAP/MW