Zamknij

Mityng Orlen Cup: Michał Haratyk z drugim wynikiem na świecie

12.02.2021 22:08
Michał Haratyk
fot. PAP

Michał Haratyk i Ewa Swoboda spisali się najlepiej, z Polaków w lekkoatletycznym mityngu Orlen Cup w Łodzi. Polak pchnął kulę na odległość 21,83, co jest drugim wynikiem na świecie w tym sezonie.

Michał Haratyk potwierdził dobrą formę i zwyciężył z wynikiem 21,83, co jest jego najlepszym osiągnięciem w hali i drugim wynikiem w tym sezonie na świecie. W tym roku dalej kulę pchał jedynie halowy mistrz świata Ryan Crouser (22,82). Za Polakiem uplasowali się Marcus Thomsen - 20,51 i Konrad Bukowiecki - 20,32. Ten wynik nie dał jednak Polakowi kwalifikacji na HME.

Dobrze sezon rozpoczęła Ewa Swoboda. Najlepsza polska sprinterka w swoim pierwszym starcie triumfowała na 60 m. Wynikiem 7.22 zapewniła sobie udział w europejskim czempionacie. Polka finiszowała przed reprezentantkami USA i Finlandii.

Dobrze spisała się też inaugurująca sezon Karolina Kołeczek, która z rekordem życiowym 8.01 była druga w biegu na 60 m przez płotki. Ten wynik dał jej przepustkę na HME. Szybsza od Polki była jedynie Christina Manning.

Orlen Cup: Lisek na czwartym miejscu, słaby start Lićwinko

W konkursie skoku o tyczce ponownie bezkonkurencyjny w Orlen Cup okazał się dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks. Amerykanin zwyciężył z wynikiem 5,86. Tyle samo skoczył reprezentant Filipin Ernest-John Obiena. Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Lisek był czwarty - 5,72. Polak już wcześniej osiągnął minimum na HME. W Łodzi nie udało się to Robertowi Soberze - 5,60 i Pawłowi Wojciechowskiemu – 5,40, dla którego był to pierwszy występ w tym roku.

Nieudany był też początek sezonu dla Kamili Lićwinko, która w konkursie skoku wzwyż osiągnęła tylko 1,84, daleko od kwalifikacji do Torunia (1,96). Zwyciężyła pewnie z wynikiem 1,94 medalistka mistrzostw świata i Europy Alessia Trost z Włoch.

Polscy lekkoatleci w kolejnym mityngu w kraju będą rywalizować w środę w Toruniu w zaliczanym do cyklu IAAF World Indoor Tour Copernicus Cup.

RadioZET.pl/PAP