Zabawna scena na mecie maratonu w Londynie. Problematyczne przebranie uczestnika [WIDEO]

29.04.2019 14:06
Człowiek w przebraniu Big Bena

Maraton w Londynie co roku przyciąga zawodowych biegaczy, ale także amatorów, którzy zabawnymi przebraniami próbują zwrócić na siebie uwagę. 30-letni zawodnik przesadził jednak z... wysokością swojego stroju, przez co miał problemy z przekroczeniem mety.

- Cztery razy biegłem w londyńskim maratonie, a w tym roku postanowiłem zrobić coś innego. Chciałem trochę się zabawić i założyć szalony kostium - stwierdził Lukas Bates, który przebrał się za... wieżę zegarową Elizabeth Tower, zwaną zwyczajową Big Benem.

30-latek w niespełna 4 godziny (3:54) pokonał trasę 42 km 195 m. Byłoby jeszcze odrobinę szybciej, gdyby nie kłopot z przekroczeniem linii mety. Jego strój był tak wysoki, że nie zmieścił się pod konstrukcją. Pomogli mu wolontariusze.

Maraton w Londynie 2019 - wyniki:

Maraton w Londynie 2019 wygrał rekordzista świata Kenijczyk Eliud Kipchoge - 2:02.23. Wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka Brigid Kosgei - 2:18.20.

Rezultat 34-letniego Kipchoge jest drugim czasem w historii maratonu, szybciej Kenijczyk pobiegł 16 września 2018 roku w Berlinie, gdy uzyskał 2:01.39.

Kosgei o prawie dwie minuty pokonała faworytkę, swoją rodaczkę Vivian Cheruiyot, która była najszybsza w stolicy Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku.