Memoriał Kamili Skolimowskiej ponownie na Stadionie Śląskim. Wielki test przed MŚ

Krzysztof Sobczak
07.03.2019 18:32
Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim
fot. PAP

10. edycja lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie 14 września na Stadionie Śląskim. Chorzowska arena będzie gościła imprezę drugi rok z rzędu, tym razem tuż przed mistrzostwami świata.

Zagłosuj

Czy wybierasz się na Memoriał Kamili Skolimowskiej?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To najlepszy termin na ostatni sprawdzian, określający, w którym miejscu jesteśmy, nad czym się skupić w ostatnich szlifach przed MŚ. Nie czuję na sobie żadnej presji. Chciałabym udowodnić sobie, że potrafię jeszcze pokonać kolejne granice. Mam nadzieję, że tak będzie w tym roku - powiedziała Justyna Święty–Ersetic, tegoroczna halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m.

Zobacz także

Rok temu mityng w Chorzowie przyciągnął na trybuny 40 tysięcy ludzi.

- Byłam w szoku, czułam się jak na mistrzostwach Europy, czy świata. To było fantastyczne uczucie. Mam nadzieję, że teraz całe trybuny będą zapełnione. Uwielbiam startować na polskiej ziemi. Pokazuję tu taki "pazur" - dodała Święty-Ersetic.

Memoriał K. Skolimowskiej 2019: Swoboda i Święty-Ersetic wśród gwiazd

Jej klubowa koleżanka z AZS-AWF Katowice Ewa Swoboda na HME w Glasgow wywalczyła złoto w biegu na 60 m. Na poprzednim memoriale w Chorzowie uzyskała swój najlepszy swój czas od dwóch lat - 11,23.

- Najwyraźniej mnie służy śląskie powietrze. Ludzi było naprawdę dużo. To daje jakiegoś "kopa", pokazuje, że na Śląsku coś może być super – oceniła sprinterka.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Ersetic podkreśliła postęp polskiej sztafety.

- Jestem w niej od 2012 i kiedy zaczynałam, zajmowałyśmy ostatnie pozycje, walczyłyśmy o awanse do finałów. Czasami się udawało, czasami - nie. Teraz stanowimy czołówkę światową, dominujemy w Europie, walczymy jak równy z równym na MŚ. Mam nadzieję, że zwieńczeniem tego wszystkiego będą igrzyska olimpijskie w Tokio – stwierdziła.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2019: Komplet na trybunach?

Organizatorzy liczą na komplet publiczności podczas wrześniowych zawodów, tym bardziej, że wstęp ponownie będzie wolny.

- Byłem rok temu na memoriale. To było wspaniałe wydarzenie, pokazało, że "Królowa Sportu" ma się na Śląsku dobrze. Bardzo się cieszę, że znów będziemy gościć wspaniałych sportowców – powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Zdaniem prezesa areny Krzysztofa Klimosza rok wcześniej przeszła ona pozytywnie lekkoatletyczny test.

- Stadion jest przygotowany do takich imprez. Zawodnicy chwalili jakość naszej bieżni i organizację zawodów. Mam nadzieję, że tuż przed mistrzostwami świata uczestnicy mityngu przyjadą w świetnej formie i padną tu naprawdę dobre wyniki - powiedział Klimosz.

Kamila Skolimowska zdobyła złoty medal olimpijski w rzucie młotem w Sydney w 2000 roku. Zmarła niespodziewanie w wieku 27 lat zimą 2009 podczas zgrupowania w Portugalii.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS