Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 już dziś! [ZAPOWIEDŹ]

Andreas Nicolaides
22.08.2018 11:00
Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018
fot. PAP/EPA

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 odbędzie się już w środę, 22 sierpnia. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zobaczymy największe gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Zobacz terminarz Memoriału Kamili Skolimowskiej 2018 i sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

9. edycja Memoriału Kamili Skolimowskiej - po raz pierwszy na Stadionie Śląskim - odbędzie się krótko po udanych dla Polaków mistrzostwach Europy w Berlinie. Po raz drugi w Polsce wystartuje Caster Semenya (RPA). Mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m będzie rywalizowała m.in. z Justyną Święty-Ersetic na dystansie o połowę krótszym.

- Byłam w Polsce 10 lat wcześniej, na MŚ juniorów w Bydgoszczy. Chorzowski stadion jest fantastyczny. Moim celem będzie w środę ustanowienie rekordu życiowego i sprawienie sporej frajdy kibicom - zadeklarowała zawodniczka.

Pokonać Semenyę postara się Święty-Ersetic, która na sierpniowych ME wywalczyła złote medale na 400 m indywidualnie i w sztafecie. - Będę walczyć do samego końca, zostawię serducho na bieżni i mam nadzieję, że wynik będzie zadowalający - powiedziała biegaczka AZS AWF Katowice.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 - TERMINARZ

Podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie wystartuje też m.in. Asafa Powell. Jednym z jego rywali na 100 metrów będzie Ronnie Baker.

Marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa podkreslił, że środowy memoriał jest okazją dla kibiców do podziękowania zawodnikom za występ w Berlinie.

- Reprezentacja Polski jest silna, odnosi sukcesy, zdobywa grad medali. A my mamy stadion, na którym możemy tych sportowców ugościć. Szykuje się fantastyczna impreza, którą można obejrzeć za darmo. Szkoda, że nie wystąpi Anita Włodarczyk. To była twarz tego mitingu od lat. Tak wyszło, różne rzeczy się w życiu zdarzają - powiedział.

W połowie lipca ogłoszono, iż ze startu zrezygnowała mistrzyni olimpijska i świata w rzucie młotem Włodarczyk.

Ojciec Kamili Robert Skolimowski podkreślił, że memoriał jest od lat wielkim spotkaniem sportowej rodziny.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 - Gdzie oglądać?

- Jest to też impreza dla niepełnosprawnych. Będziemy się starali pokazać tych drugich mistrzów, mających wielkie serce do walki. Mam nadzieję, że ludzie przyjdą, bo warunki do oglądania stworzyliśmy świetne - dodał.

Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem Kamila Skolimowska zmarła podczas zgrupowania w Portugalii 18 lutego 2009 roku. Miała 26 lat.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 16.30.

RadioZET.pl/AN