Memoriał K. Skolimowskiej: Atrakcyjni rywale Lićwinko i Bukowieckiego

Krzysztof Sobczak
18.07.2017 13:00
Maria Kuczina
fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Dwie gwiazdy światowego formatu - dwukrotny mistrz globu w pchnięciu kulą Niemiec David Storl i niepokonana w tym sezonie w skoku wzwyż Rosjanka Maria Lasickiene - potwierdziły udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Storl to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników. Ma trzy medale mistrzostw świata - dwa złote (2011 i 2013) i srebrny (2015). W igrzyskach w Londynie wywalczył srebro, a przegrał tam tylko z Tomaszem Majewskim. W latach 2012-2016 trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Europy.

Zobacz także

Rywalem Storla w Memoriale Skolimowskiej będzie halowy (seniorów) i młodzieżowy mistrz Europy Konrad Bukowiecki.

Z kolei Lasickiene, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Kuczina, w tym sezonie startuje pod neutralną flagą i pozostaje niepokonana. Regularnie pokonuje 2,00 m, a w tym roku atakowała już nawet rekord świata. W Londynie będzie bronić tytułu mistrzyni świata. Jej główną rywalką na PGE Narodowym będzie halowa mistrzyni świata (2014) Kamila Lićwinko.

Impreza odbędzie się 15 sierpnia, tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Londynie, a wstęp będzie bezpłatny.

Oprócz zagranicznych gwiazd udział potwierdzili także polscy lekkoatleci: m.in. mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk i wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Od 2014 roku impreza gości na PGE Narodowym.

RadioZET.pl/PAP/KS