Zamknij

Memoriał Ireny Szewińskiej: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

Krzysztof Sobczak
12.06.2019 14:06
Memoriał Ireny Szewińskiej
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Memoriał Ireny Szewińskiej na żywi w tv i online. Będzie to pierwsza edycja imprezy ku czci zmarłej 29 czerwca 2018 roku legendy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć I Memoriał Ireny Szewińskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w środę 12 czerwca na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, a więc miasta, którego była Honorową Obywatelką. Pierwszą konkurencję sportowcy mają już jednak za sobą, bo we wtorek przeprowadzono konkurs skoku o tyczce. Wygrał Paweł Wojciechowski z wynikiem 5,81 m.

Zobacz także

Główna część imprezy odbędzie się w środę, a na starcie zobaczymy plejadę polskich gwiazd: mistrzynię Europy na 400 m i 4x400 m Justynę Święty-Ersetic i pozostałę "Aniołki Matusińskiego", sprinterkę Ewę Swobodę, trzykrotnego mistrza świata Pawła Fajdka i mistrza Europy w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego oraz kulomiotów Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego.

- Irena Szewińska rozpropagowała polską lekką atletykę na cały świat. Rok temu wygrywając tutaj mityng usłyszałam od niej bardzo ważne słowa. Była bardzo zadowolona z tego, że w końcu ktoś w Polsce zaczął biegać bardzo szybko na 400 m. Mam nadzieję, że bieg memoriałowy jutro będzie stał na wysokim poziomie. Nie jest istotne, kto go wygra, bo wszystkie "Aniołki Matusińskiego" chcą godnie uczcić pamięć tej wybitnej postaci światowego sportu - mówiła podczas konferencji prasowej Święty-Ersetic.

Irena Szewińska zmarła 29 czerwca 2018 roku w wieku 72 lat. Najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, uznana najlepszą sportsmenką globu w 1974 roku, w igrzyskach wywalczyła trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Była rekordzistką Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach.

Memoriał Ireny Szewińskiej: Gdzie obejrzeć - transmisja tv i online

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 17. Transmisja TV w TVP Sport (od 17) i TVP 1 (od 17:30) oraz online na stronie sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/PAP/KS