Zamknij

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron odebrały medale. Mazurek Dąbrowskiego w Londynie [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.08.2017 23:24
Medalistki MŚ w rzucie młotem
fot. PAP

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły pierwsze dla Polski medale w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. Dzięki nim premierowo wybrzmiał na stadionie Mazurek Dąbrowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Włodarczyk była wielką faworytką rywalizacji w rzucie młotem i choć z tej roli wywiązała się znakomicie, to nie obyło się bez nerwów. Wynikały one jednak nie z mocy rywalek, a z kontuzji dłoni, jakiej Polka nabawiła się już w Anglii. Zachwiała ona nieco pewnością siebie mistrzyni olimpijskiej, ale nie przeszkodziła w osiągnięciu jednego z celów - drugi, rekord świata, w który ponownie celowała Anita, nie został spełniony.

Zobacz także

- Jestem wściekła, ale mam nadzieję, że za osiem dni podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej spiszę się lepiej. A przede wszystkim, że będę już zdrowa - mówiła Włodarczyk zaraz po konkursie.

Po raz pierwszy na podium wielkiej imprezy stanęła Malwina Kopron. Dla niej to początek kariery i mamy nadzieję, że kiedyś i specjalnie dla niej organizatorzy zagrają Mazurka Dąbrowskiego. Na razie wysłuchała go z najniższego miejsca na podium.

Zobaczcie ceremonię medalową i posłuchajcie polskiego hymnu.

RadioZET.pl/Eurosport/KS