Zamknij

Maria Andrejczyk oddała złoty medal na licytację

11.05.2021 11:52
Maria Andrejczyk
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Maria Andrejczyk postanowiła oddać swój złoty medal Pucharu Europy na licytację. W zeszłym tygodniu zawodniczka podczas zawodów w Splicie ustanowiła rekord Polski w rzucie oszczepem.

Maria Andrejczyk w czasie zawodów w Splicie rzuciła oszczepem na 71,40, czym ustanowiła nowy rekord Polski, poprawiając wynik o ponad cztery metry. Ponadto do rekordu świata zabrakło jej zaledwie 88 centymetrów. Wynik zawodniczki LUKS Hańcza Suwałki to najlepszy rezultat w rzucie oszczepem na świecie od dziesięciu lat. W historii lepsze były tylko Czeszka Barbora Spotakova - 72,28 i Kubanka Osleidys Menendez - 71,70.

Dotychczasowy rekord kraju także należał do Andrejczyk i wynosił 67,11. Ustanowiła go w eliminacjach podczas igrzysk w Rio de Janeiro. Okazuje się, że 25-latka długo nie nacieszy się złoty medalem. Polka opublikowała nagranie w mediach społecznościowych, wyjaśniając, że krążek za zwycięstwo w Splicie, trafi na licytację.

Maria Andrejczyk przekaże medal Pucharu Europy na licytację

- Jadąc na te zawody, dobrze wiedziałam, że jadę walczyć o medal. Medal, który zdobyłam, chcę przeznaczyć na licytację. Licytacja jest dla Antosia Kuczyńskiego i na leczenie jego chorego serduszka. Bądźcie na łączach, a ja was poinformuję, gdzie do zdobycia będzie ten medal. Wierzę w moc internetu, wierzę, że wszyscy razem możemy pomóc Antosiowi – powiedziała.

W tym miesiącu Andrejczyk czekają jeszcze trzy starty: 19 maja wystąpi w Ostrawie, trzy dni później w Andujar, a w dniach 29-30 maja pojawi się w Chorzowie na Drużynowych Mistrzostwach Europy.

RadioZET.pl

.