Zamknij

Tragiczna śmierć rosyjskiej lekkoatletki. Dostała zawału na treningu

21.08.2019 18:33
Plawunowa
fot. Instagram

Margarita Plawunowa nie żyje. Rosyjska lekkoatletka dostała zawału podczas jednego z treningów. 25-latka specjalizowała się w sprintach, biegach przez płotki i modelingu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Margarita Plawunowa była miłośniczką lekkoatletyki i modelingu. Wielokrotnie występowała w regionalnych zawodach w obwodzie tambowskim oraz mistrzostwach Rosji. 25-latka była m.in. mistrzynią studentów w biegu na 60 metrów przez płotki. Każdego dnia ciężko trenowała i starała się poprawiać swoje wyniki.

Margarita Plawunowa nie żyje. Lekkoatletka zmarła na zawał serca

Nie inaczej było w ostatni poniedziałek, gdy, spędzając wakacje u bliskich, odbywała jedną ze swoich codziennych sesji treningowych. Rosjanka przygotowywała się do zbliżających się zawodów, gdy nagle zasłabła i upadła na ziemię. Świadkowie zdarzenia szybko zareagowali i wezwali służby medyczne, lecz było już za późno. Tuż po przybyciu lekarze orzekli śmierć lekkoatletki.

Kilkanaście godzin później wiadomo już było, że przyczyną zgonu Margarity Plawunowej było zatrzymanie akcji serca. O całym zdarzeniu poinformował media partner zawodniczki, Pasha Sedykh.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG