Zamknij

Rekordzista Polski ostro o decyzji PZLA ws. Witek: "Skandal to zbyt mało"

Krzysztof Sobczak
01.08.2018 18:22
Marcelina Witek nie jedzie na ME decyzją PZLA
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Rekordzista Polski w biegu na 200 m Marcin Urbaś bardzo ostro skomentował decyzję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w sprawie Marceliny Witek. Oszczepniczka nie znalazła się w kadrze na mistrzostwa Europy w Berlinie mimo wypełnionego minimum i tytułu mistrzyni kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Skandal to zbyt mało, by określić działania i decyzję PSEUDO ZARZĄDU PZLA" - pisze Urbaś na Facebooku. "Zawsze znajdą się gnoje, co się znają najlepiej, siedzą w skórze zawodnika i za niego decydują" - dodaje.

"No nic mnie tak nie wk....a jak niekompetencja niekompetentnych! Czy ktoś z tego Zarządu ma w ogóle pojecie o sporcie wyczynowym? Bo jeśli tak, to ja się pytam GDZIE JEST KAT i KOGO TRZEBA ZA TO ŚCIĄĆ? Frajerstwo i tyle" - kontynuuje nie przebierając w słowach.

"Marcelina.......trzymaj się i hartuj, bo nie raz Cię jeszcze wydymają, a charakter w Polsce i przy PZLA trzeba szlifować!" - kończy swój wpis.

Marcelina Witek nie jedzie na ME 2018

Przypomnijmy. 23-letnia Marcelina Witek legitymuje się w tym roku drugim wynikiem w Europie (66,53 m) w rzucie oszczepem. Wynik ten osiągnęła 5 maja w Białogardzie. Tydzień później podczas zawodów Diamentowej Ligi w Szanghaju rzuciła 64,49 m. Później zmagała się z problemami zdrowotnymi z barkiem i do startów wróciła dopiero 5 lipca w Lozannie, gdzie osiągnęła 56,72 m. Od tego momentu nie uzyskała już dalszej odległości, ale mimo tego została mistrzynią kraju w Lublinie - 55,97 m.

Mimo wypełnienia wszystkich kryteriów PZLA nie powołał jej na rozpoczynające się 6 sierpnia mistrzostwa Europy w Berlinie. Po nagonce federacja wreszcie zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie.

Marcin Urbaś jest rekordzistą Polski w biegu na 200 m. Swój najlepszy rezultat 19,98 s osiągnął podczas mistrzostw świata w Sewilli w 1999 roku. Do tej pory jest jedynym Polakiem, który złamał granicę 20 s.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS