Zamknij

Marcin Lewandowski zakończył współpracę z bratem. Za 2,5 miesiąca igrzyska

05.05.2021 09:22
Marcin Lewandowski zakończył współpracę z bratem Tomaszem Lewandowskim
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Marcin Lewandowski poinformował w mediach społecznościowych o zakończeniu współpracy ze swoim bratem Tomaszem, który był jego trenerem od początku kariery. Czołowy polski średniodystansowiec za 2,5 miesiąca będzie celował w olimpijski medal w Tokio.

  • Marcin Lewandowski zakończył współpracę ze swoim bratem i trenerem Tomaszem Lewandowskim
  • Na przeszkodzie stanęły pandemia COVID-19, odległość i konflikt T. Lewandowskiego z PZLA
  • Za 2,5 miesiąca Marcina Lewandowski ma walczyć o olimpijski medal w Tokio

Marcin Lewandowski jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy na średnich dystansach. Początkowo laury zdobywał na 800 m, później przeniósł się na 1500 m. W obu tych specjalnościach stawał na podium najważniejszych światowych i europejskich imprez - w 2019 w Doha zdobył brązowy medal mistrzostw świata, w 2010 roku w Barcelonie sięgnął po mistrzostwo Europy, jest też halowym mistrzem Europy i halowym wicemistrzem świata. Wszystkie te sukcesy osiągał u boku swojego brata i trenera Tomasza Lewandowskiego.

Sprawy zaczęły się komplikować w ubiegłym roku, gdy Tomasz Lewandowski popadł w konflikt z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i został odsunięty od prowadzenia kariery swojego brata oraz Adama Kszczota. Kadrę przejął Piotr Rostkowski, ale faktycznie wszyscy realizowali plan poprzedniego szkoleniowca.

Marcin Lewandowski nie trenuje już z Tomaszem Lewandowskim

Taki układ funkcjonował przed kilka miesięcy, ale pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zagmatwała sytuację. Mieszkający na co dzień w Norwegii Tomasz Lewandowski nie mógł regularnie uczestniczyć w przygotowaniach, a to ostatecznie doprowadziło do rozstania obu panów. Oczywiście, tylko na gruncie zawodowym, o czym Marcin Lewandowski poinformował na Instagramie.

"Chyba czas oficjalnie powiedzieć, że nasza przygoda wspólnego »podbijania świata« dobiegła końca. Trenowanie na odległość stawało się coraz trudniejsze. Tomek dzięki za wszytko!!! To dzięki Tobie jestem tu, gdzie jestem" - napisał Marcin Lewandowski w mediach społecznościowych.

Wszystko to obydwa się na 2,5 miesiąca przed igrzyskami w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia). Dla 34-letniego Marcina Lewandowskiego może to być ostatnia szansa na wywalczenie medalu olimpijskiego.

RadioZET.pl