Zamknij

Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na 1500 m

24.08.2019 22:24
Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na 1500 m
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Marcin Lewandowski czasem 3.31,95 poprawił własny rekord Polski w biegu na 1500 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. To dało mu 10. miejsce w stawce. Czwarty w konkursie kulomiotów był Michał Haratyk – 21,34, a siódmy Konrad Bukowiecki – 21,20.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cała trójka polskich lekkoatletów w niedzielę będzie startować w Radomiu w mistrzostwach Polski.

Zobacz także

Rekord Polski Marcina Lewandowskiego

Lewandowski już przed wylotem do Paryża zapowiadał, że jest w stanie poprawić rekord Polski. Należał on od dwóch lat do niego i wynosił 3.34,04. Stawka w stolicy Francji była bardzo silna i Polak wiedział, że narzucone tempo będzie wysokie. Dlatego też od początku nie ustawiał się na czele, ale trzymał się raczej z tyłu.

Ostatecznie do mety dobiegł jako dziesiąty, ale z rekordowym wynikiem 3.31,95. Zwyciężył reprezentant Ugandy Ronald Musagala – 3.30,58.

„Kolejny mega fajny bieg. To była tylko kwestia czasu, ale dostałem drugą szansę w tym roku pobiegania mocnego półtoraczka i wykorzystałem ją. Mega się cieszę z nowego rekordu Polski, ale po to tu przyjechałem. Ostatnie treningi pokazywały, że powinno być dobrze. Zrobiłem swoje, ale bieg nie był idealny. Jestem cały poobijany, dużo krwi mi leci z piszczeli. Całe 1500 m musiałem się przepychać, a przed metą musiałem praktycznie stanąć, bo nie było miejsca, gdzie wyprzedzać. Mega fajna robota i pamiętajcie, że mamy jeszcze pięć tygodni do mistrzostw świata i dużo rzeczy do zrobienia” – skomentował na Instagramie Lewandowski.

Rekord mityngu w pchnięciu kulą poprawił Nowozelandczyk Tom Walsh – 22,44. Polacy tym razem nie odegrali w konkursie wielkiej roli. Haratyk najlepszy rezultat uzyskał w trzecim podejściu – 21,34, Bukowiecki w ostatniej, szóstej.

To był już ostatni mityng „eliminacyjny”. Pozostały do rozegrania dwa finałowe zawody – 29 sierpnia w Zurychu i 6 września w Brukseli.

RadioZET.pl/PAP/KS