Zamknij

Marcin Lewandowski kończy karierę! "Rodzina jest priorytetem"

20.05.2022 15:32
Marcin Lewandowski
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Marcin Lewandowski ogłosił zakończenie kariery. Wielokrotny medalista mistrzostw Europy w biegu na 800 i 1500 metrów kończy przygodę ze sportem po 16 latach. "To była niesamowita przygoda, ale rodzina jest priorytetem" - napisał w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

"Z przykrością i smutkiem, ale jednocześnie z wielką radością chciałbym oficjalnie ogłosić, że kończę przygodę ze sportem, a przynajmniej tym wyczynowym" - przekazał Lewandowski na Instagramie.

Marcin Lewandowski zakończył karierę

"Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu, dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu mistrzostw świata oraz srebra mistrzostw Europy, a miejsca poza podium mnie nie interesują" - podkreślił.

"Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było, kiedy odpuściłem HMŚ, mimo że byłem w świetnej formie. To było piękne 16 lat biegania, niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą" - dodał.

Marcin Lewandowski to mistrz Europy w biegu na 800 metrów (Barcelona, 2010), a także halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów (Praga, 2015) i 1500 metrów (Belgrad 2017, a także Glasgow, 2019). W swoim dorobku ma też srebrny medal halowych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów i brąz na tym samym dystansie, wywalczony w mistrzostwach świata w Doha.

RadioZET.pl