Zamknij

Trzy razy w siatkę. Malwina Kopron nie wystąpi w finale mistrzostw Europy

16.08.2022 14:51

Malwina Kopron miała walczyć o złoto, a spaliła wszystkie trzy próby i odpadła w eliminacjach rzutu młotem podczas ME w lekkoatletyce 2022. Z trzech reprezentantek Polski o medale walczyć będzie tylko Ewa Różańska.

Malwina Kopron nie wystąpi w finale ME w lekkoatletyce 2022
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Malwina Kopron była jedną z naszych największych nadziei medalowych podczas ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium. Już raz w tym sezonie siebie i kibiców jednak zawiodła, gdy nie przebrnęła kwalifikacji na mistrzostwach świata w Eugene i Portland w stanie Oregon. Niestety w Bawarii było jeszcze gorzej, bo tam przynajmniej zaliczyła jakąś próbę...

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio i trzecia zawodniczka mistrzostw świata w Londynie w tym sezonie rzucała już ponad 75 metrów. Odległość eliminacyjna w Monachium wynosiła 72,5 m, ale najpierw trzeba było minąć siatkę okalającą koło. Tymczasem lekkoatletka z Puław trzy raz posłała młot właśnie w tę siatkę i nie oddała mierzonego rzutu.

ME w lekkoatletyce 2022: Różańska w finale

- Czułam się bardzo dobrze. Dwa próbne rzutu wylądowały poza 70. metrem. To jest pierwszy start, po którym płaczę, jestem załamana - oceniła na gorąco Malwina. - Ten sezon jest dla mnie tragiczny i cieszę się, że już się skończył - dodała.

Kopron nie była jedyną reprezentantką Polski w eliminacjach rzutu młotem. W pierwszej grupie obejrzeliśmy Katarzynę Furmanek, ale odległość 67.62 była pierwszą, która nie dała promocji do finału. Lepiej wypadła Ewa Różańska. 21-letnia debiutantka posłała młot na 68.26 m i to pozwoliło jej na awans.

Do Monachium z powodu kontuzji nie pojechała hegemonka tej konkurencji, Anita Włodarczyk.

RadioZET.pl