Madiea Ghafoor skazana na więzienie. Przewoziła narkotyki

04.11.2019 21:31
Madiea Ghafoor skazana na więzienie
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Madiea Ghafoor została skazana przez sąd na 8,5 roku więzienia. 27-letnia brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów w biegu na 400 m w 2011 roku została w czerwcu złapana przez niemiecką policję, gdy w samochodzie przewoziła 50 kg narkotyków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Olimpijka z Rio de Janeiro została zatrzymana 18 czerwca podczas przypadkowej kontroli na autostradzie A3 niedaleko miejscowości Elten. Okazało się, że przewozi 50 kg metamfetaminy i ecstasy o łącznej wartości ok. dwóch milionów euro. Miała także przy sobie 12 tys. euro w gotówce.

Kara jest niespodziewanie wysoka, bo prokurator żądał 7,5 roku więzenia, ale sąd uznał, że to zbyt łagodne potraktowanie przestępstwa i ukarał ją 8,5-letnim okresem pozbawienia wolności. Adwokat Ghafoor zapowiedział odwołanie się od wyroku.

W trakcie zeznań lekkoatletka twierdziła, że nie wiedziała, iż to są narkotyki. Przekonana była, że to... środki dopingujące. Była bowiem bez formy i chciała lepiej przygotować się na jesienne mistrzostwa świata w Dausze. "Towar" dostała w jednej z amsterdamskich knajp.

Rekord życiowy Ghafoor w biegu na 400 m wynosi 51,12.

RadioZET.pl/PAP