Lekkoatletyczne MŚ: TRANSMISJA. Gdzie obejrzeć w TV i online?

Andreas Nicolaides
03.08.2017 16:00
Lekkoatletyczne MŚ 2017
fot. PAP/EPA

MŚ w lekkoatletyce na żywo. Transmisja live w TV i online stream w internecie. Gdzie obejrzeć lekkoatletyczne mistrzostwa świata? Transmisja za darmo w polskiej TV i online. Początek imprezy już w piątek 4 sierpnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od dziewięciu lat oczy kibiców lekkoatletyki skierowane są głównie na Usaina Bolta. W rozpoczynających się w piątek mistrzostwach świata w Londynie okazja będzie wyjątkowa, bo Jamajczyk wystartuje po raz ostatni. Polacy szans na medale upatrują w kole i na skoczni.

"Królowa sportu" wraca na Stadion Olimpijski w stolicy Wielkiej Brytanii. Pięć lat temu właśnie na tym obiekcie lekkoatleci walczyli o medale olimpijskie. Wszyscy, którzy tam byli, wspominają obiekt i zawody bardzo dobrze.

"Brytyjczycy umieją organizować duże imprezy. Kibice są zaangażowani, obiekt przyjazny, ale koło jest trochę... tępe" - powiedział PAP wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

On, mimo że będzie bronić tytułu, jako faworyt nie jedzie, ale... niespodziankę może sprawić. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław ten sezon potraktował ulgowo. Po igrzyskach w Rio de Janeiro zrobił dłuższą przerwę, inaczej trenował. To było widać po wynikach, ale w w ostatnim występie w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej rzucił poza konkursem 69,19, co jest drugim obecnie wynikiem na świecie.

W kole królować powinni za to młociarze. Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) nie tylko powinna wygrać, ale też... poprawić rekord świata. Od kilku lat Polka nie ma godnej siebie rywalki i przegrać może praktycznie tylko... ze sobą. Drugą obecnie na liście tegorocznych wyników Amerykankę Gwen Berry wyprzedza o ponad... sześć metrów.

"Przyzwyczaiłam się już do tej sytuacji, ale na pewno żadnej z przeciwniczek nie lekceważę. Chciałabym poprawić rekord świata, tym bardziej, że jestem w coraz lepszej dyspozycji" - przyznała.

Najlepszy wynik w historii - 82,98 - należy także do niej, a uzyskała go przed rokiem w Memoriale Kamili Skolimowskiej. W Londynie za poprawienie tego rezultatu może liczyć na czek w wysokości 100 tys. dolarów. To realne, bo w tym sezonie miała już 82,87 m.

Wśród mężczyzn kibice w tej konkurencji liczą nawet na dwa medale. Paweł Fajdek (Agros Zamość) może powalczyć o "hat-tricka". Wygrał w 2013 roku w Moskwie i przed dwoma laty w Pekinie. Teraz też jedzie do Londynu jako faworyt. Jego najgroźniejszym rywalem może być... brązowy medalista igrzysk Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok). Polacy są jedynymi, którzy w tym roku przekroczyli granicę 80 m.

To jednak nie wszystkie medalowe nadzieje. Zobacz dokładny program startów Polaków:

Zobacz także

MŚ w lekkoatletyce na żywo. Transmisja live w TV i online z lekkoatletycznych MŚ w TVP1, TVP Sport i Eurosporcie oraz online na sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN