Zamknij

Lekkoatletyczne MŚ: Anita Włodarczyk powalczy dziś o złoto!

Andreas Nicolaides
07.08.2017 09:48
Anita Włodarczyk
fot. PAP

To ma być polski dzień w Londynie. O złoty medal 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata i rekord globu w rzucie młotem powalczy Anita Włodarczyk. Szanse na podium mają też dwie pozostałe Polki - Malwina Kopron i Joanna Fiodorow.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Emocje w kole rozpoczną się o 20 czasu polskiego. Włodarczyk (Skra Warszawa) jest mocna, o czym sama otwarcie mówi. Nie zadowoli ją jedynie pierwsze miejsce; chce też poprawić swój rekord świata. Ten od roku wynosi 82,98 m. Pytanie, czy uda się trafić z formą dokładnie w ten jeden dzień. Stawka jest duża, bo za najlepszy w historii wynik IAAF wypłaci 100 tys. dolarów.

Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego jest dominatorką w swojej konkurencji. Druga na liście IAAF Amerykanka Gwen Berry ma rezultat gorszy o... sześć metrów. A dodatkowo nie ma jej w finale – przepadła w eliminacjach.

Wydaje się, że jej najgroźniejszą rywalką może być... Kopron. To właśnie z zawodniczką AZS UMCS Lublin przegrała w kwalifikacjach. Oczywiście niewiele to znaczy, ale dało pewność siebie trenującej z dziadkiem Witoldem w Puławach młociarce.

- Może będę czarnym koniem mistrzostw świata? Jestem w życiowej formie. Wszystko może się wydarzyć - powtarza.

Złoto – jak mówią wszyscy – jest zarezerwowane dla Włodarczyk, ale o pozostałe dwa miejsca na podium walka jest otwarta. Bez szans nie jest także Fiodorow.

Transmisje z lekkoatletycznych MŚ oglądać można w TVP1, TVP Sport i Eurosporcie oraz online na sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN