Zamknij

Maria Andrejczyk nie będzie walczyć o medal MŚ. Polka odpadła w eliminacjach

21.07.2022 02:35

Maria Andrejczyk, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, nie wystąpi w finale rzutu oszczepem podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. W najlepszej próbie eliminacyjnej Polka uzyskała 55,47 m. Przed zawodami w rozmowie z Wirtualną Polską Sportowymi Faktami Majka przyznała, że jedzie do Stanów Zjednoczonych z kolejną kontuzją barku.

Maria Andrejczyk nie będzie walczyć o medal MŚ
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

- Bark jest w dość kiepskim stanie, w tym sezonie już dwa razy musiał zostać ostrzyknięty, abym w ogóle mogła trenować i prawdopodobnie niedługo przejdę zabieg czyszczenia stawu. Na razie jednak o tym nie myślę, najważniejsze są mistrzostwa świata i po nich będziemy podejmować decyzje - mówiła Maria Andrejczyk w rozmowie z Mateuszem Puką z Wirtualnej Polski Sportowych Faktów. W poprzednim sezonie Majka, uzyskując w Splicie 71,40 m, zbliżyła się do rekordu świata na 88 centymetrów, natomiast w tym, właśnie przez uraz, nie przekroczyła nawet 58 metrów (57,53 m). Niestety w Eugene tego rezultatu też nie udało się poprawić.

Odległość kwalifikacyjna wynosiła 62,5 m. Do awansu wystarczyło 59,06 m. Podopiecznej fińskiego szkoleniowca Petteriego Piironena zabrakło zatem blisko czterech metrów do uzyskania minimum. W swojej grupie zajęła 11. miejsce w gronie 15 zawodniczek.

Maria Andrejczyk odpadła w eliminacjach MŚ

Polka rzucała ze skróconego rozbiegu, co ewidentnie świadczyło o problemach zdrowotnych. Nie była w stanie pokazać pełni swoich umiejętności i nawiązać walki z nie najdalej rzucającymi przeciwniczkami. Niewykluczone, że był to jej ostatni start w tym sezonie i 26-latka nie pojawi się za miesiąc na mistrzostwach Europy w Monachium.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska Sportowe Fakty