Zamknij

Armand Duplantis znowu pobił rekord świata! To był popis jednego aktora

25.07.2022 05:44

Armand Duplantis wynikiem 6,21 m ustanowił nowy rekord świata w skoku o tyczce. Szwed zdobył złoty medal MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. W sumie w tej imprezie ustanowiono trzy rekordy świata - w biegach na 100 i 400 m przez płotki kobiet i właśnie w skoku o tyczce.

Armand Duplantis pobił rekord świata
fot. PAP/EPA

Armand Duplantis był murowanym faworytem do złotego medalu MŚ w lekkoatletyce 2022 i każde inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Szweda zostałoby uznane za mega sensację. Niespodzianka i tak się pojawiła, bo "Mondo" niespodziewanie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,87. Kolejną zrzutkę zaliczył dopiero przy próbie bicia własnego rekordu świata z 20 marca br. [6,20 m w hali, 6,16 na stadionie - red.]

Srebrny medal wywalczył Amerykanin Christopher Nilsen, a brąz nieoczekiwanie Filipińczyk Ernest John Obiena. Polacy, Piotr Lisek i Robert Sobera, przepadli w kwalifikacjach.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Trzy rekordy świata

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene ustanowiono trzy nowe rekordy świata. Duplantis był jedynym mężczyzną, który cieszył się z tego osiągnięcia. Wcześniej nowe najlepsze rezultaty w historii ustanowiły Sydney McLaughlin w biegu na 400 m przez płotki oraz Nigeryjka Tobi Amusan w biegu na 100 m przez płotki.

RadioZET.pl