Polska sztafeta na ostatnim miejscu w finale MŚ. Wygrana Amerykanów

25.07.2022 04:50

Polska sztafeta 4x400 m w składzie Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński zajęła 9. miejsce w finale MŚ w lekkoatletyce 2022. Wygrali Amerykanie przed Jamajką i Belgią.

Polska sztafeta na ostatnim miejscu w finale MŚ

Spośród dwóch polskich sztafet 4x400 m bardziej liczyliśmy na panie, które od lat przywoziły medale z największych światowych imprez. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik nie awansowały jednak do finału, natomiast miłą niespodziankę sprawili panowie w składzie Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński. Taki sam zestaw wystąpił w finale.

Biało-czerwoni już na pierwszej zmianie zajęli ostatnią 9. pozycję i nie byli w stanie zniwelować strat. Czas 3:02.51 był ich najlepszym tegorocznym rezultatem, ale to przełożyło się na ostatnią lokatę. Do medalu zabrakło czterech sekund.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Wyniki sztafety 4x400 m mężczyzn

Podium zajęły trzy drużyny, które pokonały cały dystans w czasie poniżej trzech minut. Wygrali Amerykanie (2:56.17) przed Jamajką (2:58.58) i Belgią (2:58.72).