Zamknij

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z biegu indywidualnego. Kłopoty mistrzyni

16.07.2022 22:23

Justyna Święty-Ersetic nie pobiegnie w zaplanowanych na niedzielę kwalifikacjach biegu indywidualnego na 400 m podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Mistrzyni Europy z Berlina wycofała się z rywalizacji z powodów zdrowotnych.

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z biegu indywidualnego
fot. ANDY LYONS/Getty AFP/East News

Justyna Święty-Ersetic ma już dwa biegi w nogach podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Decyzją trenera Aleksandra Matusińskiego, po rezygnacji Anny Kiełbasińskiej, Polka wystąpiła zarówno w eliminacjach, jak i w finale sztafety mieszanej. Biało-czerwoni zajęli w niej czwarte miejsce. Mistrzyni Europy z Berlina w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 m już wtedy zdradziła, że zmaga się z pewnymi kłopotami zdrowotnymi.

Niestety problemy okazały się dość poważne. W sobotę wieczorem, na 24 godziny przed kwalifikacjami biegu na 400 m, wieloletnia liderka kadry poinformowała o wycofaniu się z rywalizacji. Jednocześnie zapowiedziała, że te mistrzostwa jeszcze się dla niej nie skończyły.

Justyna Święty-Ersetic nie pobiegnie na 400 m

"Nie jest to dla mnie łatwa decyzja, ale niestety ze względów zdrowotnych nie zobaczycie mnie jutro na starcie biegu indywidualnego" - napisała na Instagramie. "W tyle głowy mam jeszcze sztafetę, zbliżające się Mistrzostwa Europy i na tych celach teraz się skupiam" - dodała.

Tym samym z trzech reprezentantek Polski, które uzyskały minimum na mistrzostwa świata w Eugene do biegu indywidualnego, zostały dwie. W zaplanowanych na niedzielę 17 lipca (godz. 21:00) eliminacjach wystąpią Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska.

RadioZET.pl