Zamknij

Sofia Ennaoui w półfinale MŚ. Polka ustanowiła najlepszy czas w sezonie

16.07.2022 09:25

Sofia Ennaoui z czwartego miejsca w swoim biegu eliminacyjnym na 1500 m awansowała do półfinału MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Przy okazji Polka ustanowiła najlepszy czas w tym sezonie - 4.03,52.

Sofia Ennaoui w półfinale MŚ
fot. PAP/EPA

Sofia Ennaoui straciła poprzedni sezon z powodu kontuzji i nie poleciała z drużyną na igrzyska olimpijskie w Tokio. Teraz wraca i jest w dobrej dyspozycji. W nocy z piątku na sobotę awansowała do półfinału biegu na 1500 m MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene. Szybsze od niej w jej występie eliminacyjnym były Etiopka Gudaf Tsegay (4.02,68), Kenijka Winny Chebet (4.03,12) i Australijka Linden Hall (4.03,21).

- Cieszę się, że wracam do siebie, bo nie czułam się sobą. Jestem w znakomitej formie. Cieszę się, że mogę dalej walczyć - powiedziała Ennaoui w rozmowie z reporterem TVP Sport. - Żeby wejść do finału, trzeba będzie zakręcić się w okolicach rekordu Polski [3:59.22, Lidia Chojecka - red.] - dodała.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Kiedy półfinał Sofii Ennaoui?

Półfinałowe biegi kobiet na 1500 metrów rozpoczną się w niedzielę o godz. 4.05 czasu polskiego. W biegach półfinałowych wystąpią 24 zawodniczki: po 6 sześć najszybszych biegaczek z każdej serii oraz sześć z najlepszymi czasami.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene i Portland był sensacyjny srebrny medal Katarzyny Zdziebło w chodzie na 20 km. Sztafeta mieszana 4x400 m zajęła 4. miejsce w finale. Wygrała Dominikana. Fatalnie spisali się Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk (obaj pchnięcie kulą) i Malwina Kopron w rzucie młotem - wszyscy odpadli w eliminacjach.

W sobotę biało-czerwoni mają szansę na dwa krążki, oba w rzucie młotem mężczyzn. Kwestia 1. i 2. miejsca powinna rozstrzygnąć się pomiędzy Wojciechem Nowickim i Pawłem Fajdkiem.

loader

RadioZET.pl/PAP