Pia Skrzyszowska wyrównała rekord życiowy. Finału MŚ to jednak nie dało

25.07.2022 02:38

Pia Skrzyszowska z czasem 12.62 wyrównała rekord życiowy, ale czwarte miejsce i ten rezultat nie dały młodej Polce awansu do finału biegu na 100 m przez płotki podczas MŚ w lekkoatletyce 2022. Chwilę wcześniej Tobi Amusan pobiła rekord świata na tym dystansie - 12.12.

Pia Skrzyszowska odpadła w półfinale 100 m ppł

Pia Skrzyszowska wygrała swój start eliminacyjny w biegu na 100 m przez płotki podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 i z dużymi nadziejami podchodziła do półfinału. Polka została przydzielona do drugiej serii i w tej stawce miała czwarty rezultat. Wszystkich wybiło z uderzenia jednak to, co wydarzyło się kilka minut wcześniej - Nigeryjka Tobi Amusan pobiła rekord świata na tym dystansie (12,12) i zaszachowała konkurencję.

Polka już po biegu przyznała, że widziała tylko tablicę z napisem "World record", ale starała się wyrzucić ją z głowy i skupić się na swoim występie. Było dobrze, ale wobec bardzo szybkiej premierowej serii wyrównany rekord życiowy na poziomie 12.62 nie dał awansu do finału.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Pia Skrzyszowska odpadła w półfinale

- Myślałam, że wynik 12.60 może dać awans do finału. Chciałam pobić rekord życiowy, a udało się go tylko wyrównać. Fajnie, ale liczyłam na finał - oceniła po swoim starcie 21-latka. - Na mistrzostwach Europy w Monachium złamię w końcu to 12.60 - obiecała.

Pia Skrzyszowska uzyskała drugi najlepszy czas spośród zawodniczek, które nie zakwalifikowały się do finału. W sumie w swoim debiucie w mistrzostwach świata zajęła więc dobre 10. miejsce. W gronie Europejek Polka była druga - szybciej biegała tylko Brytyjka Cindy Sember (12.52).