Zamknij

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska w półfinale MŚ w biegu na 400 m

18.07.2022 00:40

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska awansowały do półfinału biegu na 400 m podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Druga z nich wygrała swoją serię, ale pierwsza uzyskała lepszy czas.

Natalia Kaczmarek
fot. PAP/EPA

Natalia Kaczmarek przed startem indywidualnym zdążyła już zapoznać się z bieżnią na stadionie w Eugene. 24-latka wystąpiła w finale sztafety mieszanej 4x400 m, która zajęła 4. miejsce. Anna Kiełbasińska z powodu nieporozumienia z trenerem Aleksandrem Matusińskim zrezygnowała ze startu w tej specjalności, skupiając się na biegu indywidualnym.

Minimum do solowego startu na 400 m wypełniła jeszcze jedna reprezentantka biało-czerwonych. W sobotę Justyna Święty-Ersetic poinformowała jednak, że nie weźmie udziału w rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych. Dla niej głównym zadaniem ma być sztafeta 4x400 m.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Kaczmarek i Kiełbasińska w półfinale

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska w tym sezonie ścigają się o to, która z nich pierwsza złamie granicę 50 sekund. W eliminacjach bliżej tego osiągnięcia była młodsza z pań, ale musiała też włożyć więcej sił w swoją serię, gdyż miała trudniejsze przeciwniczki. Obie ze spokojem awansowały do czwartkowego półfinału.

- Dostałam taką serię i trzeba było ją przejść. Dałam z siebie wszystko. Chciałam być w pierwszej dwójce, więc do końca o to walczyłam, bo ma to potem znacznie przy ustalaniu torów w półfinale. Wiedziałam, że mam siłę, a do kolejnego biegu są dwa dni, więc nawet jak się wypruję, to jest czas na odpoczynek. A wcale nie jest tak źle, czuję się super - mówiła Kaczmarek. - Półfinał, to będzie walka o życie. Będę walczyła, aby wejść do finału, bo to mój cel - dodała.

Natalia Kaczmarek w drugiej serii kwalifikacyjnej uzyskała drugi wynik w karierze - 50,21 i zajęła 2. miejsce za Jamajką Stephenie McPherson (50.15). Kiełbasińska w szóstej serii była najlepsza (50.63). W sumie dało im to 2. oraz 4. lokatę w eliminacjach, ale trzeba wziąć pod uwagę niższy poziom niektórych serii. Faworytką tej konkurencji jest Shaunae Miller-Uibo, a ona uzyskała dopiero 9. czas eliminacji, dobiegając do mety truchtem.

RadioZET.pl/PAP, Tomasz Więcławski