Damian Czykier o krok od medalu MŚ! Kapitalny występ Polaka na 110 m ppł

18.07.2022 04:59

Damian Czykier z czasem 13.32 s zajął 4. miejsce w finale biegu na 110 m przez płotki podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 roku. Przed startem kontuzji nabawił się mistrz olimpijski Hansle Parchment, a najszybszy w tym sezonie Devon Allen popełnił falstart i został zdyskwalifikowany.

Damian Czykier o krok od medalu MŚ

Damian Czykier był o krok wywalczenia czwartego medalu dla reprezentacji Polski podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Do tej pory z krążków cieszyli się Paweł Fajdek (złoto) oraz Wojciech Nowicki i Katarzyna Zdziebło (srebro). 29-latek z Białegostoku, który w tym sezonie poprawił rekord Polski, zajął ostatecznie 4. miejsce.

Przed startem rywalizacji finałowej rozegrał się dramat mistrza olimpijskiego Hansle Parchmenta. Jamajczyk podczas rozgrzewki uderzył w płotek i nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z biegu po medal. Chwilę później falstart o 0,001 s popełnił najszybszy w tym sezonie Devon Allen i został zdyskwalifikowany. Taka decyzja nie spodobała się amerykańskiej publiczności, która chciałaby zobaczyć swojego faworyta na podium.

Damian Czykier na 4. miejsce MŚ w lekkoatletyce 2022

Damian Czykier ostatecznie z czasem 13.32 zajął 4. miejsce. - Dużo straciłem na starcie - ocenił czwarty zawodnik MŚ. - Poślizgnąłem się w blokach przy falstarcie Allena. To mogło mieć wpływ na ten drugi start - dodał.

Tytuł mistrza świata obronił Amerykanin Grant Holloway (13.03), a za jego plecami finiszował jego rodak Trey Cunningham (13.08). Na pechu rywali najbardziej skorzystał Hiszpan Asier Martinez (13.17), który pobił rekord życiowy i w nagrodę sięgnął po brąz.