MŚ w Doha: Fantastyczny bieg sztafety 4x400 m. Rekord kraju i srebro!

06.10.2019 20:24
Sztafeta 4x400 m ze srebrnym medalem MŚ w Doha

Sztafeta kobiet 4x400 m w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski i z czasem 3:21.89 zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Wygrały Amerykanki, a brąz wywalczyły Brytyjki.

W eliminacjach zamiast Igi Baumgart-Witan, indywidualnie ósmej zawodniczki MŚ na 400 m, wystąpiła Anna Kiełbasińska. Trener Aleksander Matusiński zaufał jednak Patrycji Wyciszkiewicz, bo to między tymi dwoma zawodniczkami tak naprawdę toczyła się rywalizacja o jedno miejsce w drużynie. Pozycja Igi, Justyny i Małgorzaty jest na razie niepodważalna.

MŚ w Doha - WYNIKI sztafety 4x400 m kobiet

Iga Baumgart-Witan bardzo dobrze rozpoczęła finał i wyprowadziła naszą sztafetę na drugiej miejsce, które potem utrzymały Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub-Kowalik. Justyna Święty-Ersetic musiała odpierać ataki Jamajki i Brytyjki. Na chwilę dała się wyprzedzić Sherice Jackson, ale potem fantastycznie skontrowała i doprowadziła naszą ekipę na "srebrnej" pozycji.

Polki o blisko trzy sekundy poprawiły rekord Polski.

Wygrały Amerykanki w składzie Phylis Francis, Sydney McLaughlin, Dalilah Muhammad  i Wadeline Jonathas. Czas 3:18.92 jest najlepszym tegorocznym na świecie. Brąz dla Wielkiej Brytanii po dyskwalifikacji za błędne ustawienie trzeciej na mecie Jamajki.

MŚ w Doha - MEDALE Polaków

To szósty medal dla Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Wcześniej po złoto sięgnął Paweł Fajdek (rzut młotem), srebro wywalczyła Joanna Fiodorow (rzut młotem), a brąz Wojciech Nowicki (rzut młotem), Piotr Lisek (skok o tyczce) i Marcin Lewandowski (1500 m).