MŚ w Doha: To nagranie było podstawą do protestu Polaków ws. Nowickiego

03.10.2019 16:41
Błąd Bence Halasza
fot. Twitter Łukasz Jachimiak/screen

Wojciech Nowicki w nocy dowiedział się, że zajął nie czwarte, a trzecie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha i tym samym sięgnął po brązowy medal. Protest PZLA oparty był o nagranie, na którym widać, jak Bence Halasz pali swoją najlepszą próbę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Węgier postawił wszystko na jedną kartę i już w pierwszym rzucie pokazał, że będzie się liczył w walce o miejsca na podium. Uzyskał odległość 78,18, której potem już nie poprawił, ale dała mu ona brązowy krążek.

Problem w tym, że sędziowie nie wyłapali błędu Halasza. 22-letni kulomiot lewą piętą wypadł z koła, a zatem ten rzut nie powinien być mierzony. Tomasz Majewski i Krzysztof Kęcki otrzymali nagranie, na którym widać pomyłkę Węgra oraz arbitrów i w imieniu PZLA złożyli protest. Został on uznany i ostatecznie przyznano dwa brązowe medale - czwartemu w konkursie Wojciechowi Nowickiemu i Bence Halaszowi, gdyż uznano, że 22-latek nie miał już szans na obronę, a błąd nie wynikał z jego złej woli, lecz z niedopatrzenia sędziów.

Protest PZLA ws. Wojciecha Nowickiego - WIDEO

Zobacz nagranie, po którym Wojciech Nowicki otrzymał brązowy medal.

Mistrzem świata po raz czwarty z rzędu został PAweł Fajdek. Srebro wywalczył Francuz Quentin Bigot.

RadioZET.pl/KS