Zamknij

MŚ w Doha: Fantastyczna radość Igi Baumgart-Witan z podwójnego sukcesu Polek [WIDEO]

01.10.2019 22:04
Radość Igi Baumgart-Witan
fot. Twitter TVP Sport/screen

Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic jako pierwsze Polki w historii pobiegną w finale 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Mistrzyni Polski najpierw cieszyła się z sukcesu koleżanki z kadry, a potem także ze swojego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Baumgart-Witan biegła w pierwszej z trzech serii półfinałowych. Zajęła trzecie miejsce, jej czas 51.02 s oznaczał nowy rekord życiowy, ale nie dawał bezpośredniego awansu do finału [ten miały tylko dwie najszybsze - przyp. red,]. Musiała czekać na pozostałe rozstrzygnięcia.

W kolejnym biegu szybsza okazała się Jamajka Shericka Jackson, a dla Polki oznaczało to być albo nie być - była drugą w gronie oczekujących i w ostatniej serii trzecia zawodniczka nie mogła być od niej szybsza. Nie była.

Zanim Iga mogła ucieszyć się ze swojego awansu, fetowała sukces swojej koleżanki Justyny Święty-Ersetic, która z drugiego miejsca bezpośrednio zameldowała się w finale. Radość Polek uchwyciła kamera TVP Sport.

MŚ w Doha: Kiedy finał 400 m?

Finał biegu na 400 m z udziałem dwóch Polek - Igi Baumgart-Witan i Justyny Święty-Ersetic - odbędzie się w czwartek 3 października o godz. 22:50.

RadioZET.pl/KS