MŚ w Doha: Piotr Małachowski zakończy karierę? Polak rozgoryczony po porażce

28.09.2019 17:13
Piotr Małachowski może zakończyć karierę
fot. PAP/EPA

Piotr Małachowski z wynikiem gorszym od minimum kwalifikacyjnego o ponad trzy metry nie awansował do finału rzutu dyskiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Rozgoryczony Polak przyznał, że to mogły być jego ostatnie zawody w życiu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Za każdym razem największym wrogiem sportowca jest jego ambicja. Myślałem o wyniku, a nie o każdej kolejnej próbie. Nie można tak rzucać. Porażka - ocenił na gorąco przed kamerami TVP Sport.

- Kolejny raz nie potrafię sobie z tym poradzić, więc chyba trzeba jasno sobie powiedzieć, że to być może były moje ostatnie zawody w życiu - dodał, sugerując, że to może oznaczać zakończenie bogatej kariery.

- Zastanowię się, pomyślę. Na pewno jeszcze wystartuję w zawodach wojskowych i pomyślę, co dalej. Po prostu... szkoda chyba pieniędzy podatników na 62 metry - przyznał wyraźnie zdeprymowany swoją postawą w tych eliminacjach.

Piotr Małachowski - sukcesy

Piotr Małachowski na swoim koncie ma m.in. dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich, tytuły mistrza świata i Europy oraz zwycięstwo w Diamentowej Lidze.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS