MŚ w Doha: Jest drugi medal dla Polski. Brąz Piotra Liska

01.10.2019 21:21
Piotr Lisek brązowym medalistą MŚ
fot. PAP/EPA

Piotr Lisek z wynikiem 5,87 zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. To drugi krążek dla reprezentacji Polski - wcześniej srebro w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tytuł mistrza świata obronił Amerykanin Sam Kendricks (5,97), a srebro wywalczył mistrz Europy Armand Duplantis (5,97)

W eliminacjach odpadli pozostali reprezentanci Polski - Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Nie powiodło się również rekordziście świata w hali Renaud Lavillenie.

MŚ w Doha - WYNIKI skoku o tyczce

Konkurs skoku o tyczce od początku był zapowiadany jako wielkie starcie trzech zawodników - Piotra Liska, Sama Kendricksa i Armanda Duplantisa. Szyki pokrzyżować mógł im sensacyjny mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Thiago Braz. Ostatecznie Brazylijczyk zakończył zmagania na 5. pozycji, a medale rozdzielili między siebie faworyci.

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz na czele byli Lisek i Duplantis, następnie Kendricks, a potem Szwed zepchnął Polaka na trzecie miejsce, a sam zdołał objąć prowadzenie, ale go nie utrzymał do końca.

Schody zaczęły się na wysokości 5,87. Lisek i Duplantis zaliczyli tę wysokość w drugiej próbie, a Kendricks w trzeciej. Gdy Amerykanin w pierwszym podejściu pokonał poprzeczkę zawieszoną na 5,92, a rywale strącili, reprezentant biało-czerwonych zaryzykował i przeniósł dwie próby na 5,97. Niestety, nie zaliczył ich. Inaczej Szwed, który w trzecim skoku pokonał 5,92 i dzięki temu pozostał w grze o złoto. Pasjonujący "finisz" wygrał jednak broniący tytułu Amerykanin.

RadioZET.pl/KS