Zamknij

MŚ w Doha: Kolejny uznany protest. Hiszpania z dodatkowym medalem [WIDEO]

03.10.2019 21:31
Orlando Ortega brązowym medalistą MŚ
fot. PAP/EPA

Reprezentant Hiszpanii Orlando Ortega, piąty w środowym finale 110 m ppł lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze, otrzyma brązowy medal - poinformowali organizatorzy 24 godziny po biegu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Urodzony na Kubie Ortega miał dużą szansę na podium, ale na ostatnich metrach został potrącony przez Jamajczyka Omara McLeoda, który zawadził o ósmy płotek i wpadł na jego tor.

Hiszpańska ekipa złożyła protest, początkowo odrzucony, ale w czwartek sędziowie uwzględnili apelację, dopatrując się "nowych elementów".

W ten sposób Ortega stanie na podium obok innego brązowego medalisty - Francuza Pascala Martinot-Lagarde. Bez zmian na dwóch pierwszych miejscach: zwyciężył Amerykanin Grant Holloway przed startującym pod neutralną flagą Rosjaninem Siergiejem Szubienkowem.

MŚ w Doha: Brązowy medal Wojciecha Nowickiego

To drugi dodatkowy brązowy medal, przyznany w czwartek przez sędziów. Pierwszy otrzymał czwarty w konkursie rzutu młotem Wojciech Nowicki, który podczas dekoracji stanął na trzecim stopniu podium razem z Węgrem Bence Halaszem. Złoto wywalczył Paweł Fajdek, a srebro - Francuz Quentin Bigot.

RadioZET.pl/PAP/KS