MŚ w Doha: Klasyfikacja medalowa. Na którym miejscu Polacy?

06.10.2019 21:00
Klasyfikacja medalowa MŚ w Doha

Klasyfikacja medalowa MŚ w Doha 2019. Sprawdź, które miejsce w tym zestawieniu zajęła reprezentacja Polski. Medale i sukcesy reprezentacji Polski na MŚ w Doha.

Polacy zdobyli w Doha łącznie sześć medali. Rozpoczęła Joanna Fiodorow w rzucie młotem (srebro), brąz dorzucił Piotr Lisek (skok o tyczce), a następnie tytuł mistrza świata obronił Paweł Fajdek (rzut młotem). Kolejny krążek nadszedł nocą po konkursie rzutu młotem mężczyzn.

Chociaż Wojciech Nowicki zajął 4. miejsce, po zawodach wiceprezes PZLA Tomasz Majewski i dyrektor sportowy Krzysztof Kęcki dopatrzyli się błędu zdobywcy brązowego medalu, Benca Halasza. Sędziowie po przeanalizowaniu nagrania przyznali Polakom rację, dzięki czemu Nowicki także otrzymał brąz.

Kolejne krążki ostatniego dnia wywalczyli Marcin Lewandowski (brąz) i sztafeta kobiet 4x400 m w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty Ersetic (srebro).

Polacy zakończyli MŚ w Doha na 12. miejscu w klasyfikacji medalowej. Jednak są blisko pokonania Etiopii, która wyprzedza nas tylko ze względu na dwa srebra.

Bezkonkurencyjni są na razie Amerykanie, którzy zgromadzili już 21 krążków – 9 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe.