Zamknij

MŚ w Doha: Smród kanalizacji i kartonowe hamburgery. Bukowiecki o skandalicznych warunkach

04.10.2019 11:43
Konrad Bukowiecki
fot. PAP

Konrad Bukowiecki jest kolejnym zawodnikiem, który skrytykował postawę organizatorów MŚ w Doha. – Śmierdzi kanalizacją, na klatce schodowej wali papierosami, a karmią nas kartonowymi hamburgerami – skomentował wicemistrz Europy w pchnięciu kulą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Konrad Bukowiecki podczas eliminacji na MŚ w Doha zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Polski lekkoatleta już w pierwszej próbie zapewnił sobie kwalifikacje do finału, rzucając 21,16 m. Zawodnik pokazał, że mimo urazu palców w rzucającej dłoni, którego doznał na treningu przed czempionatem, nie utrudnia mu rzutów.

- Na obozie w Belek wszystko było dobrze do pewnego momentu. Ale skoro mogę pchać ponad 21 metrów z takiego złego technicznie pchnięcia, to wiem, że jak wszystko zrobię dobrze, obszernie, luźno, to będzie naprawdę okej – podkreślił Bukowiecki.

MŚ w Doha: Klasyfikacja medalowa. Na którym miejscu Polacy?

MŚ w Doha: Konrad Bukowiecki uderza w organizatorów

22-latek podobnie jak inni narzeka na kiepską organizację imprezy. Mistrzostwa świata w Doha przebiegają pod znakiem pustych trybun oraz skandalicznych warunków, w jakich muszą przebywać sportowcy.

- Nie podobają mi się mistrzostwa świata w Katarze. Jest fatalnie W hotelu jest tragedia. Na ścianach jest grzyb, a w pokojach śmierdzi kanalizacją. Na windę czeka się po kilkanaście minut. Jedzenie fatalne. To są najgorsze warunki, w jakich byłem – tłumaczył.

- Pogoda też jest fatalna, choć na stadionie nie jest źle, a nawet powiedziałbym, że jest w porządku. Jesteśmy więksi, więc się bardziej pocimy, a mamy przecież bezpośredni kontakt z kulą i trzeba pomagać sobie magnezją. Pogoda to jednak jest niczym w porównaniu do warunków zakwaterowania. Trzeba się jednak dostosować do takich warunków i robić swoje. Skoro Paweł Fajdek wygrał, to znaczy, że warunki nie mają znaczenia – zakończył.

Skandaliczne warunki na MŚ w Doha. Tak mieszkają Polacy [WIDEO]

MŚ w Doha: Kiedy Bukowiecki powalczy o złoto?

Konrad Bukowiecki powalczy o mistrzowski tytuł w najbliższą sobotę. Początek wielkiego finału o godzinie 19:05. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl