MŚ w Doha: Kiedy finał 400 m kobiet z Igą Baumgart-Witan i Justyną Święty-Ersetic? [GODZINA]

03.10.2019 15:08
Finał 400 m w Doha
fot. PAP/EPA

Finał biegu na 400 m kobiet podczas lekkoatletycznych MŚ w Doha z udziałem Igi Baumgart-Witan i Justyny Święty-Ersetic na żywo. Sprawdź, kiedy i o której godzinie obejrzeć decydujący bieg na 400 m.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Historia tej konkurencji nie była łaskawa dla biało-czerwonych, bo jeszcze nigdy żadna Polka nie awansowała do finału MŚ. Jak już się udało, to od razu podwójnie.

Zobacz także

Justyna Święty-Ersetic zajęła w swojej serii drugie miejsce z czasem 50.96 s i bezpośrednio zameldowała się w najlepszej ósemce globu w biegu na jedno okrążenie. Iga Baumgart-Witan, która biegała wcześniej, dopiero po ostatnim półfinale mogła świętować awans. Ten zapewniło jej 3. miejsce i czas 51.02 s. To jej rekord życiowy.

MŚ w Doha: Kiedy Finał 400 m kobiet?

Podopieczne Aleksandra Matusińskiego awansowały do finału z siódmym i ósmym czasem, a zatem faworytkami nie będą, ale to pokazuje, że są w znakomitej formie przed konkurencją, która ma dać im medal - sztafetą 4x400 m. Eliminacje tej konkurencji w sobotę, walka o podium w niedzielę, a zatem czasu na odpoczynek nie będzie wiele. Na razie jednak obie zawodniczki myślą o biegu indywidualnym.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że do czołówki światowej jeszcze mi trochę brakuje i nie będę mówiła, że nawiążę walkę o medal, bo jestem realistką. Ja już teraz jestem spełniona. Walczę do samego końca i zobaczymy co z tego wyniknie - oceniła Justyna Święty-Ersetic.

- Małymi krokami patrzymy najpierw na siebie, dopiero potem sztafeta i to jest już bolączka trenera, kogo będzie musiał wystawić w eliminacjach, bo podejrzewam, że z Justyną będziemy musiały odpocząć. Dziś patrzę tylko na swoje nogi, na swoją dyspozycję i na to, żeby pobiec jak najszybciej - przyznała mistrzyni Polski Iga Baumgart-Witan.

Finał 400 m kobiet w Doha: DATA, GODZINA

Finał biegu na 400 m kobiet MŚ w lekkiej atletyce Doha 2019 odbędzie się w czwartek 3 października o godz. 22:50 czasu polskiego. Polki pobiegną ze skrajnych torów - Iga Baumgart-Witan z drugiego, Justyna Święty-Ersetic z dziewiątego.

Faworytką tej konkurencji jest reprezentanta Bahamów Shaunae Miller-Uibo, a plany pokrzyżować jej może zawodniczka z Bahrajnu Salwa Eid Naser.

RadioZET.pl/KS