MŚ w Doha: Kiedy finał sztafety 4x400 m kobiet? [GODZINA, DATA]

06.10.2019 10:00
Sztafeta 4x400 m kobiet

Finał kobiecej sztafety 4x400 m na MŚ w Doha. Sprawdź, kiedy i o której godzinie obejrzeć występ "Aniołków Matusińskiego" w najważniejszej imprezie tego sezonu. Data i godzina finału żeńskiej sztafety 4x400 m na mistrzostwach świata w Katarze.

Polki będą kandydatkami do medalu. Same nie ukrywają, że przyjechały do Doha po miejsce na podium, ale brąz ich nie zadowoli. - Chcemy poprawić wynik sprzed dwóch lat w Londynie - przyznała Justyna Święty-Ersetic po swoim biegu indywidualnym, w którym zajęła 7. miejsce. Tuż za nią uplasowała się mistrzyni Polski Iga Baumgart-Witan.

Sztafeta 4x400 m kobiet - półfinały

Iga odpoczywała w półfinałach, natomiast trener Matusiński nie chciał ryzykować utraty dwóch najlepszy zawodniczek i Justyna musiała pomóc koleżankom zabezpieczyć awans. Polki zajęły 2. miejsce w swoim biegu i pewnie zameldowały się w finale. W sumie miały czwarty czas półfinałów, a o medale powinny bić się z Amerykankami, Jamajkami i Brytyjkami.

Biało-czerwone pobiegły w składzie Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic. Na finał na pewno wróci Iga Baumgart-Witan, ale nie wiadomo jeszcze, kto miejsce w drużynie straci.

Sztafeta 4x400 m kobiet: Kiedy eliminacje i finał? [GODZINA, DATA]

Finał sztafet 4x400 m kobiet odbędzie się w niedzielę 6 października o godz. 20:15 czasu polskiego.Po paniach w sztafecie wystąpią jeszcze panowie, ale tam nie mamy reprezentantów Polski.