MŚ w Doha: Polki piszą historię. Święty-Ersetic i Baumgart-Witan w finale 400 m!

01.10.2019 20:25
Justyna Święty-Ersetic
fot. PAP/EPA

Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan pobiegną w finale 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. To pierwsze Polki, które powalczą o medale w tej konkurencji w imprezie tej rangi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To jedyne Europejki, które pobiegną w finale. Oprócz nich wystartują: dwie Amerykanki Wadeline Jonathas i Phylis Francis, dwie Jamajki Stephanie Ann McPherson i Shericka Jackson, reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo oraz reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser. Polki z siódmym i ósmym czasem zameldowały się w najlepszej ósemce MŚ i faworytkami nie będą, ale na pewno będą walczyć. Ponadto to pokazuje, jak mocna będzie nasza sztafeta "Aniołków Matusieńskiego".

Iga Baumgart-Witan czasem 51,02 s pobiła rekord życiowy, ale musiała czekać, bo w swojej serii zajęła 3. miejsce. Pozostałe biegi tak się ułożyły, że utrzymała drugą pozycję w gronie "lucky losers".

Jeszcze lepiej spisała się Justyna Święty-Ersetic i z czasem 50,96 s bezpośrednio awansowała do finału zajmując 2. miejsce w swojej serii. - Czułam, że to będzie mój dzień - oceniła na gorąco Polka, która na mecie uroniła łezkę.

MŚ w Doha - 400 m kobiet: kiedy finał [DATA, GODZINA]?

Finał 400 m kobiet w MŚ w Doha z udziałem dwóch Polek - Igi Baumgart-Witan i Justyny Święty-Ersetic odbędzie się w czwartek 3 października o godz. 22:50 czasu polskiego.

RadioZET.pl/PAP/KS