MŚ w Doha: Brązowy medal i rekord Polski Marcina Lewandowskiego!

06.10.2019 18:48
Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski z czasem 3:31.46 pobił własny rekord Polski i zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. To największy sukces w karierze 32-latka. Wygrał broniący tytułu Kenijczyk Timothy Cheruiyot, a srebro wywalczył mistrz olimpijski Taoufik Makhloufi.

Do tej pory Lewandowski mógł się pochwalić medalami z halowych mistrzostw świata (srebro), mistrzostw Europy (złoto i 2 x srebro) oraz halowych mistrzostw Europy (3 x złoto i srebro).

Brąz MŚ Marcina Lewandowskiego

Wszystko na jedną kartę postawili Kenijczycy, którzy od początku ruszyli bardzo mocno. Do końca wytrzymał tylko Cheruiyot, a Ronald Kwemoi przepadł. Lewandowski biegł swoim tempem, trzymał się z tyłu stawki i zaatakował na ostatnim okrążeniu. Niewiele brakowało, by na ostatniej prostej wyprzedzić jeszcze Makhloufiego.

Poprzedni rekord Polski na 1500 m Marcin Lewandowski ustanowił podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Czas był gorszy o blisko pół sekundy - 3:31.95.

MŚ w Doha: MEDALE Polaków

To piąty medal dla Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Wcześniej po złoto sięgnął Paweł Fajdek (rzut młotem), srebro wywalczyła Joanna Fiodorow (rzut młotem), a brąz Wojciech Nowicki (rzut młotem) i Piotr Lisek (skok o tyczce).