Zamknij

MŚ w Doha: Trzy szanse medalowe Polaków, to może być polska niedziela [PROGRAM]

06.10.2019 10:34
10. dzień MŚ w Doha
fot. Lukasz Szelag/REPORTER /EastNews

Trzy szanse medalowe mają polscy lekkoatleci ostatniego dnia mistrzostw świata w Dausze. Jako pierwszy o miejsce na podium powalczy w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski. Emocje będą też w rywalizacji kobiecych sztafet 4x400 m. W finale wystąpi również oszczepnik Marcin Krukowski. Sprawdź program 10. dnia MŚ w Doha.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W półfinale 100 m ppł powalczy Karolina Kołeczek. W przypadku sukcesu, ją także czekać będzie jeszcze finał. Zadanie jednak przed nią bardzo trudne. Ona sama zapewnia, że w formie jest, a bieg w eliminacjach (12,78) kontrolowała. To może oznaczać, że jest w stanie uzyskać lepszy rezultat.

Zobacz także

Bardzo ciekawie zapowiada się bieg na 1500 m z Lewandowskim. Halowy wicemistrz świata zapewnia, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Chciałby jednak, by bieg był poprowadzony na czas między 3.34 a 3.35.

- Myślę, że w wolnym biegu będzie więcej przypadkowości. Jeśli bieg będzie bardzo szybki, to po prostu wygra ten, kto będzie najlepiej przygotowany. Dla mnie najlepszy byłby bieg na 3.34-3.35. Najlepiej bym się w nim czuł i miałbym największe szanse - ocenił.

Medal byłby jego największym sukcesem. - Wiem, że mam szansę, ale podchodzę do tego spokojnie - zapewnił.

MŚ w Doha: Krukowski sprawi niespodziankę?

Drugie życie - jak to sam określił - dostał Marcin Krukowski. W eliminacjach miał sporo szczęścia, bo jego wynik 82,44 nie dawał bezpośredniego awansu. "To był wypadek przy pracy. Nigdy nie byłem jeszcze tak dobrze przygotowany do imprezy docelowej" - podkreślił po sobotnich zmaganiach.

Jeśli poprawiłby własny rekord Polski wynoszący 88,09, powinien zdobyć medal.

MŚ w Doha: Finał sztafety 4x400 m

Emocji nie zabraknie w finale 4x400 m kobiet. Przed dwoma laty Polki wywalczyły - wtedy dość nieoczekiwanie - brąz. Teraz mają chrapkę na więcej, ale łatwo nie będzie. Tym bardziej, że finał będzie już szóstym biegiem w tych mistrzostwach liderki Justyny Święty-Ersetic. - Jestem bardzo zmęczona, ale mam nadzieję, że finał da mi dodatkową motywację - przyznała mistrzyni Europy.

Trener Aleksander Matusiński często zaskakuje składem. Dwie Polki, które indywidualnie wystąpiły w finale 400 m, Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan raczej są pewniakami, ale pozostałe dwa miejsca do obsadzenia pozostają zagadką. Wydaje się, że najwięcej szans na występ mają Anna Kiełbasińska i Małgorzata Hołub-Kowalik, ale w eliminacjach z bardzo dobre strony pokazała się Patrycja Wyciszkiewicz.

Mistrzostwa świata tradycyjnie zakończy rywalizacja sztafet 4x400 m mężczyzn.

Polacy dotychczas zdobyli cztery medale, w tym złoty Pawła Fajdka w rzucie młotem.

PROGRAM 10. dnia MŚ w Doha - starty Polaków

18.02 - 100 m ppł kobiet, półfinały (Karolina Kołeczek)
18.15 - w dal kobiet, FINAŁ
18.40 - 1500 m mężczyzn, FINAŁ (Marcin Lewandowski)
18.55 - oszczep mężczyzn, FINAŁ (Marcin Krukowski)
19.00 - 10 000 m mężczyzn, FINAŁ
19.50 - 100 m ppł kobiet, FINAŁ (ew. Kołeczek)
20.15 - 4x400 m kobiet, FINAŁ (Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik)
20.30 - 4x400 m mężczyzn, FINAŁ

RadioZET.pl/PAP