Medalowe żniwa żeńskich sztafet w Chorzowie. Srebro "nowych Aniołków"

02.05.2021 21:17
MŚ sztafet w Chorzowie

Żeńskie sztafety 4x100, 4x200 i 4x400 metrów wywalczyły medale World Athletics Relays w Chorzowie. "Nowe Aniołki Matusińskiego" oraz sprinterki sięgnęły po srebrne krążki, a złoto wywalczyła drużyna 4x200 m. Ta ostatnia poprawiła też rekord Polski.

• Reprezentacja Polski z dwoma złotymi i trzema srebrnymi krążkami wygrała klasyfikację medalową World Athletics Relays 2021
  • Drugiego dnia imprezy biało-czerwoni zdobyli trzy medale - wszystkie stały się udziałem pań
  • Zawody odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Pierwszego dnia nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet w Chorzowie biało-czerwoni zdobyli dwa medale w konkurencjach pokazowych - złoto wywalczyła Joanna Jóźwik i Patryk Dobek na 2x2x400, a po srebro sięgnęli w mieszanej sztafecie płotkarskiej Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier. Drugiego, ostatniego dnia rywalizacji trzy krążki dorzuciły nasze panie.

Na podium stawały sztafety 4x100, 4x200 i 4x400 m. We wszystkich brakowało kilku bardzo ważnych zawodniczek: Ewy Swobody, Mariki Popowicz-Drapały, Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan, Anny Kiełbasińskiej i Patrycji Wycieszkiewicz-Zawadzkiej.

MŚ sztafet w Chorzowie - WYNIKI i medale Polaków

Małgorzata Hołub-Kowalik - to ona jako jedyna zdobywała większość medali w sztafecie 4x400 m. W ekipie "Aniołków Matusińskiego" nie ma jednak próżni, bo pod nieobecność bardziej doświadczonych zawodniczek znakomicie zaprezentowały się Natalia Kaczmarek, Kornelia Lesiewicz i Karolina Łozowska. Ta czwórka zdobyła srebrny medal, za Kubą, a przed Wielką Brytanią. Niespodziewanie poza podium znalazły się halowe mistrzynie Europy Holenderki z Femke Bol w składzie.

Na drugim stopniu podium stanęły także sprinterki na 4x100 m. Magdalena Stefanowicz, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska finiszowały za Włoszkami, a przed Holenderkami, które pogubiły się na ostatniej zmianie.

Adamek była zresztą bohaterką dnia, bo kilka minut po finale na "setkę", wystąpiła jeszcze na dystansie dwukrotnie dłuższym i tu wraz z Pauliną Guzowską, Kamilą Cibą i Marleną Golą wywalczyła złoto. Przy okazji panie wynikiem 1:34.98 poprawiły rekord Polski sprzed 46 lat. Ta konkurencja jest rozgrywana niezwykle rzadko, ale nie należy umniejszać tego osiągnięcia.

Reprezentacja Polski z dwoma złotymi i trzema srebrnymi krążkami wygrała klasyfikację medalową World Athletics Relays 2021.