Zamknij

MŚ sztafet w Chorzowie: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć zawody?

01.05.2021 09:00
MŚ sztafet w Chorzowie
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

MŚ sztafet 2021 w Chorzowie na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć World Athletics Relays Chorzów 2021.

  • MŚ sztafet (World Athletics Relays) po raz pierwszy odbędą się w Europie - na Stadionie Śląskim w Chorzowie
  • W składzie reprezentacji Polski znalazło się 44 zawodników, a wśród wielkich nieobecnych są Justyna Święty-Ersetic i Karolina Kołeczek
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć World Athletics Relays Chorzów 2021

sztafet 2021 w Chorzowie LIVE. World Athletics Relays odbędą się po raz piąty, ale dopiero pierwszy raz w Europie. Trzy pierwsze edycje zorganizowano na Bahamach, a dwa lata temu rywalizowano w japońskiej Jokohamie. To tam jedną z największych niespodzianek sprawiły "Aniołki Matusińskiego" w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic, które w finale sztafety 4x400 m pokonały Amerykanki.

Niestety trzech z tego zestawienia nie zobaczymy na Stadionie Śląskim. Z kontuzjami zmagają się Kiełbasińska, Wyciszkiewicz-Zawadzka i Święty-Ersetic, ale w ich miejsce powołano inne zawodniczki. Coraz mocniej na bardziej doświadczone zawodniczki naciska 17-letnia Kornelia Lesiewicz. Swoje do wygrania ma także Natalia Kaczmarek.

World Athletics Relays w Chorzowie w telewizji i live stream w internecie

W składzie reprezentacji Polski znalazło się 44 zawodników. Wielkimi nieobecnymi, poza wspomnianą dwójką, będą Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz oraz Rafał Omelko, który zakończył już sportową karierę. O wyniki i minima olimpijskie mają walczyć inni, w tym gwiazdy polskiej lekkiej atletyki na różnych dystansach - Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Patryk Dobek, Damian Czykier czy Jakub Krzewina.

- To dla naszych zawodników pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim. Reprezentacja przyjedzie na Śląsk po dobrze przepracowanym zgrupowaniu na Teneryfie. Liczymy na udany start, nasze sztafety mają o co walczyć. Stawką są przecież olimpijskie przepustki – mówił dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Mistrzostwa świata sztafet odbędą się w warunkach pandemicznych, w reżimie sanitarnym. Część reprezentacji obawiając się podróży i wzrostu liczby zakażeń koronawirusem wycofała się z rywalizacji - do Chorzowa nie przyjadą m.in. Jamajczycy i Amerykanie.

W programie, obok klasycznych konkurencji jak 4x100 i 4x400 m, znalazły się m.in. mieszana sztafeta płotkarska oraz sztafeta 2x2x400 m.

MŚ sztafet w Chorzowie: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

MŚ sztafet w Chorzowie - World Athletics Relays - odbędą się w sobotę i niedzielę 1-2 maja. Transmisja TV w TVP Sport oraz online na stronie sport.tv.pl. Pierwszego dnia rywalizacja ruszy o godz. 19, drugiego 20 minut później.

RadioZET.pl/worldrelayssilesia21.com