Zamknij

MP w lekkiej atletyce 2022. Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć zawody?

09.06.2022 20:00
MP w lekkiej atletyce 2022
fot. Michal Dubiel/REPORTER/EastNews

MP w lekkoatletyce 2022 na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2022 w Suwałkach. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć 98. PZLA Mistrzostwa Polski.

MP w lekkiej atletyce 2022 na żywo. Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski 2022 odbędą się w nietypowym terminie (9-11 czerwca w Suwałkach) z powodu dwóch innych imprez mistrzowskich zaplanowanych na ten sezon. Zwykle krajowy czempionat organizowano w sierpniu, ale teraz w tym okresie sportowców czekają mistrzostwa Europy w Monachium. W lipcu zaś zaplanowano mistrzostwa świata w Eugene. Z tego względu zawodnicy będą musieli budować dwa szczyty formy albo wybierać docelowe zmagania.

Można było obawiać się o dyspozycję największych gwiazd polskiej lekkiej atletyki, ale one od początku sezonu pokazują się z bardzo dobrej strony. Błyszczą przede wszystkim Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m i Pia Skrzyszowska na 100 m przez płotki, które już teraz osiągnęły jedne z najlepszych rezultatów w historii tej dyscypliny w kraju. Ten pierwszy dystans będzie ozdobą MP, bo na bieżni w jednym starcie zaprezentują się także m.in. Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska i Małgorzata Hołub-Kowalik. Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie wcześniej przebrną eliminacje.

MP w lekkiej atletyce 2022: gdzie transmisja?

Program MP w lekkoatletyce 2022 jest bogaty i obejmuje kilkanaście konkurencji. Rywalizacja sportowa rozpocznie się w czwartek 9 czerwca o godz. 15, a zakończy o godz. 18 w sobotę 11 czerwca. Oprócz wspomnianych zawodniczek trzeba jeszcze zwrócić uwagę m.in. na Ewę Swobodę, Konrada Bukowieckiego czy Malwinę Kopron.

Nie wszystko będzie można obejrzeć w telewizji. Kibice lekkiej atletyki nie zobaczą m.in. rywalizacji w chodzie sportowym, trójskoku mężczyzn czy pchnięcia kulą kobiet.

MP w lekkoatletyce 2022: gdzie obejrzeć - transmisja TV i online

MP w lekkiej atletyce 2022 odbędą się w dniach 9-11 czerwca w Suwałkach. Transmisja TV w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl. W czwartek transmisja rozpocznie się o godz. 17 (anulowana ze względu na ulewny deszcz i burzę), w piątek w godz. 11-14 oraz od godz. 16:45, a w sobotę o godz. 14:15.

RadioZET.pl