Zamknij

ME w lekkoatletyce nie dla Polaków. Katowice przegrały z Rzymem

10.11.2020 22:11

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2024 roku odbędą się w Rzymie. Kontrkandydatem był Stadion Śląski w Chorzowie, ale władze European Athletics zdecydowały się zaufać stolicy Włoch. Impreza odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu, po igrzyskach w Paryżu.

Paulina Guba
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Na początku o organizację ME w lekkiej atletyce w 2024 roku walczyło: Tampere, Goeteborg, Mińsk i Katowice. Kiedy z walki wycofały się dwie pierwsze lokalizacje, wydawało się, że finalnie Polska powalczy tylko z Białorusią. Wtedy w ostatniej chwili zgłosił się Rzym.

We wtorek doszło do prezentacji online przez obu kandydatów.

- Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny - Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie, jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych - mówił dyrektor ds. międzynarodowych PZLA Piotr Długosielski, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

ME w lekkiej atletyce: Rzym gospodarzem zawodów w 2024 roku

Włochy po raz trzeci zorganizują lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. 40 lat wcześniej - w 1974 roku - impreza odbyła się także w Rzymie, a pierwsza edycja w 1934 roku miała miejsce w Turynie.

Za dwa lata mistrzostwa Europy gościć będzie Monachium. Zawody miały mieć miejsce też w tym roku - w Paryżu - ale zostały odwołane z powodu pandemii.

RadioZET.pl/PAP