Medalista olimpijski poza finałem ME. Kolejny nieudany start Polaka

19.08.2022 21:06

Patryk Dobek, brązowy medalista olimpijski w biegu na 800 m, nie wystąpi w finale tej konkurencji podczas ME w lekkoatletyce 2022. Polak zajął w swojej serii czwarte miejsce i czekał na dalsze rozstrzygnięcia, ale wszystko zakończyło się nie po jego myśli.

Patryk Dobek poza finałem biegu na 800 m

Patryk Dobek w poprzednim sezonie sprawił jedną z większych niespodzianek, zdobywając brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio. 28-latek z Kościerzyny zaledwie kilkanaście miesięcy wcześniej zdecydował się porzucić bieganie na 400 m przez płotki na rzecz 800 m i od razu osiągnął tak wielki sukces. Ten rok jest jednak dla niego znacznie gorszy - nie wystąpił w finale mistrzostw świata w Eugene, a w piątek ten sam los spotkał go w ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium.

Reprezentant biało-czerwonych zajął w swojej serii 4. miejsce z czasem 1:48.63. Bezpośredni awans wywalczyło trzech najszybszych, ale Dobek miał jeszcze szanse wejść z tym rezultatem. Drugi półfinał był jednak znacznie szybszy i medalisty z Tokio zabraknie w walce o medale.

Patryk Dobek nie zdobędzie medalu ME

- Niepotrzebnie wyszedłem po 300-400 metrach, ale zabrakło przede wszystkim na końcówce. Można powiedzieć, że łatwiej jest zdobyć medal olimpijski niż pokazać się w kolejnym sezonie - mówił Dobek przed kamerami TVP Sport. - Wydaje mi się, że trening wysokogórski nie działa na mnie tak dobrze jak np. na Marcina Lewandowskiego - dodał.

W tej konkurencji mieliśmy jeszcze dwóch przedstawicieli, ale zarówno Mateusz Borkowski, jak i Kacper Lewalski odpadli w eliminacjach.