Zamknij

Wielka wola walki Ady Sułek. Polka tuż za podium po 1. dniu siedmioboju

17.08.2022 21:59
Adrianna Sułek
fot. PAP/EPA

Adrianna Sułek po czterech konkurencjach zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji siedmioboju podczas ME w lekkoatletyce 2022. Polka od początku rywalizacji zmaga się z urazem mięśnia dwógłowego uda.

"Trzymajcie kciuki, bo nie jest kolorowo, ale wiecie, dopóki nie urwie mi nogi..." - napisała Adrianna Sułek po dwóch pierwszych konkurencjach siedmioboju w ME w lekkoatletyce 2022. Bieg na 100 m przez płotki Polka kończyła z grymasem bólu i zapowiadała, że po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji wraz z trenerem podejmie decyzję, czy kontynuować zmagania.

Bydgoszczanka bardzo dobrze spisała się w konkurencjach technicznych - w skoku wzwyż uzyskała 189 cm, a w pchnięciu kulą pobiła rekord życiowy (14,18 m). W biegu na 200 m zajęła dalszą lokatę, ale najważniejsze było jej zdrowie. Tu niestety nie jest dobrze. "Opuszcza stadion na jednej nodze. Pogłębienie urazu" - napisał dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski. Sułek ma kilkanaście godzin, by przygotować się do skoku w dal, rzutu oszczepem i biegu na 800 m, ale nie można wykluczyć czarnego scenariusza.

ME w lekkoatletyce 2022: Sułek 4. po czterech konkurencjach

Na półmetku rywalizacji Ada Sułek zajmuje 4. miejsce (3815 pkt). Do Anouk Vetter traci tylko dziewięć "oczek", ale Holenderka fenomenalnie rzuca oszczepem. Prowadzi Nafissatou Thiam (4063 pkt), a druga jest jej rodaczka z Belgii Noor Vidts (3849 pkt)

RadioZET.pl