Zamknij

ME w lekkiej atletyce odwołane z powodu pandemii. "Próbowaliśmy wszystkiego"

24.04.2020 13:28
Paweł Wojciechowski
fot. Shutterstock

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce zostały odwołane z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa. - Naprawdę próbowaliśmy wszystkiego. Mieliśmy nadzieję, że sytuacja zacznie się poprawiać, ale na razie się na to nie zanosi - przyznał szef komitetu organizacyjnego ME.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które w dniach 25-30 sierpnia miały się odbyć w Paryżu. Impreza nie zostanie przeniesiona na inny termin.

ME w lekkie atletyce odwołane. Drugiego terminu nie będzie

- Naprawdę próbowaliśmy wszystkiego. Zastanawialiśmy się nad mniejszą liczbą uczestników i widzów. Mieliśmy nadzieję, że sytuacja zacznie się poprawiać, ale na razie się na to nie zanosi - przyznał szef komitetu organizacyjnego Jean Garcia.

Francja imprezę tej rangi organizowała w 1938 roku. Wówczas jednak w Paryżu rywalizowali tylko mężczyźni, a kilkanaście dni później w Wiedniu przeprowadzono zmagania kobiet.

Wcześniej w czwartek odwołano dwa czerwcowe mityngi Diamentowej Ligi - w Eugene i Paryżu.

Francja jest jednym z krajów mocniej dotkniętych pandemią. Według ostatnich danych na Covid-19 zmarło tam prawie 22 tys. osób.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP