Rekordy świata i medale, polscy paraolimpijczycy zachwycają podczas ME!

Andreas Nicolaides
24.08.2018 11:14
Maciej Lepiato Łukasz Mamczarz
fot. PAP/EPA

Trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Europy niepełnosprawnych. Startują w nich oczywiście reprezentanci Polski i osiągają fantastyczne wyniki. W cztery dni zdobyli aż 31 medali i pobili kilka rekordów świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy paraolimpijczycy po czterech dniach rywalizacji zajmują 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Sięgnęli po 11 złotych medali, 11 srebrnych i 9 brązowych. Wyprzedzają ich tylko Ukraińcy (12 złotych krążków na koncie) i Brytyjczycy (13).

Berlin 2018: mistrzostwa Europy niepełnosprawnych - WYNIKI

Biało-czerwoni zdobywają medale, ale to nie wszystko. Przy okazji biją rekordy świata. W czwartek nowy w biegu na 800 metrów ustanowiła Barbara Niewiedział - 2:15. Świetnie spisał się tez Michał Derus, który pobił rekord mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów, a wcześniej w biegu na 200 metrów.

Nie zawiódł Maciej Lepiato, dwukrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich. Z wynikiem 2,14 m sięgnął po złoto mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajął Łukasz Maczarz.

Do tego należy wyróżnić srebro Mateusza Michalskiego i brąz Jakuba Nicponia w biegu na 100 metrów - tej samej konkurencji, w której triumfował Derus.

Paraolimpijczycy na mistrzostwach Europy Berlin 2018

Paraolimpijczycy idą więc śladem lekkoatletów, którzy z niedawnych mistrzostw Europy także przywieźli worek medali. Zawody potrwają do 26 sierpnia, a zatem możemy być prawie pewni, że na 31 krążkach, które biało-czerwoni mają obecnie, się nie skończy.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN