Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Polska sztafeta 4x400 metrów ze złotym medalem mistrzostw Europy!

11.08.2018 21:59

Polska sztafeta kobiet 4x400 metrów zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie. Drugie miejsce zajęły Francuzki, trzecie były Brytyjki.

Sztafeta 4x400 m zdobyła złoty medal ME fot. PAP

Polki przed rozpoczęciem biegu stawiane były w gronie kandydatek do zdobycia medalu. Obawialiśmy się jednak o ich kondycję. Niespełna dwie godziny wcześniej odbywał się bowiem finał biegu na 400 metrów. W nim złoty medal zdobyła Justyna Święty-Ersetic. Sama mówiła po biegu, że czuje się zmęczona.

Na szczęście przez ten krótki okres czasu zdołała odpocząć, podobnie jak Iga Baumgart-Witan, która także startowała w finale biegu na 400 metrów (5. miejsce).

Polki biegły mocno od początku. Po dwóch zmianach były na prowadzeniu i nie oddały go w trzeciej zmianie. Na czwartą - ostatnią ruszyła nasza mistrzyni Europy - Justyna Święty-Ersetic. Dzielnie walczyła z nią Francuzka, ale Polka odparła jej atak i dobiegła do mety na pierwszym miejscu!

ME Berlin 2018 - lekkoatletyka

To szósty złoty medal mistrzostw Europy w lekkoatletyce 2018 dla Polski. Biało-czerwoni prowadzą w klasyfikacji medalowej przed Niemcami i Wielką Brytanią.